Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Internet sprzymierzeniec czy zagrożenie?

Internet jest międzynarodowa siecią, która poprzez różnego rodzaju łącza można doprowadzić do każdego miejsca na ziemi. Niegdyś nie był ogólnodostępną technologią, a dziś każdy i wszędzie może z niego korzystać – czy to w telefonie, komputerze stacjonarnym, latopie czy nawet w zegarku. Ostatnio staje się ona dla niektórych drugim światem, ale czy zawsze lepszym? Zastanówmy się więc, czy można go nazwać sprzymierzeńcem czy też zagrożeniem.
Pierwszym argumentem to, że internet jest naszym sprzymierzeńcem będzie to, iż w internecie możemy znaleźć wiele przydatynych informacji do szkoły, np.: do napisania prac domowych, lub do napisania rozprawki bądź referatu. Jestem w stanie podać przykład z ostatniego miesiąca, kiedy na pracę domową zadano nam referat na temat modyfikacji genetycznej roślin. I właśnie wtedy internet przydał się każdemu z nas.
Drugim moim argumentem jest to, że mamy bardzo łatwy dostęp do wiadomości z całego świata. W dowolnej chwili możemy sprawdzić co dzieje się w Stanach Zjednoczonych czy Australii, w bardzo szybkim tępie.
Następnym moim argumentem jest, że internet daje nam możliwość poznawania wielu ciekawych ludzi. Dzięki różnym portalom np.: Naszej Klasie, która dzięki rozbudowanej bazie danych, szkół i klas umożliwia odnalezienie przyjaciół z lat szkolnych. Jest też bardzo dużo stron z czatami o różnych tematykach. Dzięki nim możemy wyrazić poglądy i opinię na dane tematy.
Mimo wielu zalet, istnieją również jago wady. Z całą pewnością jedną z nich jest możliwość uzależnienia się od przebywania w sieci. Dużo ludzi, więszkość czasu spędzają przed monitorem, zapominając o rodzinie i swoich obowiązkach.
Podsumowując internet umożliwia nam i ułatwia wiele czynności. Możemy w nim znaleźć przydatne informacje, przeczytać wiadomości ze świata czy nawiązywać nowe konktakty. Z całą pewnością w internecie można spotkać wiele niebezpieczeństw, lecz gdy będziemy postępować mądrze, na pewno ich unikniemy. Według mnie internet jest sprzmierzeńcem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *