Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Interpretacja wiersza Wisławy Szymborskiej pt. „Niebo”

Udostępnij

W utworze pt. „Koniec i początek” Wisława Szymborska opowiada o wojnie i o tym, co się dzieje po jej zakończeniu.

Po skończonej wojnie trzeba wszystko doprowadzić do porządku, żeby powstało nowe życie. Ludzi interesują konflikty, wydarzenia, a to w jaki sposób to wszystko dochodzi do normalności schodzi na drugi plan.
Współczesna telewizja i środki masowego przekazu skupiają się wokół mordu, zabijania i rzeczy złych, a to jak trudno jest potem wrócić do normalności jest pomijane. Nie mówi się już o tej ciężkiej, żmudnej i mozolnej pracy. W tym czasie znajdą się ludzie, którzy będą cos wiedzieć, ale nie będą o tym mówić. Tacy, którzy będą o tym przypominać, ale będą i tacy, których to będzie nudzić. Z czasem ktoś gdzieś może znajdzie jakieś części czołgów, broń czy hełmy, ale zazwyczaj są one wyrzucane na śmietniska.
A ludzie, którzy przeżyli wojnę, musza odejść, ustępując miejsca tym, którzy niewiele o tym wiedza. W niepamięć odchodzą wszystkie przyczyny, skutki i ofiary tych strasznych wydarzeń.

Czas leczy rany i uczy pogody ducha. Początkowo wszyscy pamiętają o tym, co się wydarzyło, ale potem to wszystko odchodzi w niepamięć. Powstaje nowe życie, nowe pokolenie, które leżąc na trawie nawet nie pomyśli o tym, ze kiedyś ktoś w tym samym miejscu może oddal życie w obronie ojczyzny.


Udostępnij

Wyślij SMS o treści ODBLOKUJ.PDF pod numer 92505

Wpisz otrzymany kod :

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x