Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Jak napisać list

(Nagłówek np.”Droga Baciu”) (Miejsce i data w prawym górnym rogu)

(Treść listu, pamiętaj o pisaniu z wielkiej litery znaków grzecznościowych, czyli:

Ciebie Ty itd.)

(Twój Podpis)
Przykładowy list:

Droga Babciu! Lublin,01.03.13r .
Na wstępie chciałbym Cię serdecznie pozdrowić. Jak się czujesz? Mam nadzieję, że dobrze. Dzisiaj miałem dobry dzień. Jak zwykle poszedłem rano do szkoły.
Pierwsza lekcja to był Polski. Mieliśmy recytowanie fraszek Kochanowskiego. Pani kazała recytować mnie pierwszemu. Wybrałem cztery krótkie fraszki. Niestety pomyliłem się w jednej i dostałem 4 zamiast 5. Nie załamałem się jednak bo następnym razem nauczę się więcej. Kolejnym przedmiotem była historia, mieliśmy sprawdzian ze społeczeństwa, lecz uczyłem się dużo i liczę na 4. Potem, na 20-minutowej przerwie poszliśmy na obiad, większość osób jak zwykle się wpychała więc nie zjadłem zupy. Po obiedzie była matematyka na której mieliśmy poprawę sprawdzianu z geometrii, dostałem z niego 4. Nie jestem najlepszy z matmy więc ucieszyłem się tą oceną.
Ostatnia lekcja była to przyroda. Uczyliśmy się na niej o zwierzętach mieszkających na sawannach. Dowiedziałem się na niej kilka interesujących faktów ze świata zwierząt, bo jak wiesz lubię je. Potem poszedłem do domu zjadłem obiad i teraz piszę do Ciebie ten list. A jak Tobie Babciu minął ten dzień? Koniecznie napisz.

Pozdrawiam, Twój wnuk …..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *