Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Nie ściągaj zacznij wkuwać już dziś

Jak sądzisz na czym polega ponadczasowość i uniwersalizm utworu pt. „Mały Książę”.Odpowiedz na pytanie podająć odpowiednie argumenty.

Print Friendly, PDF & Email

Książka napisana przez A.S.Exupert zawiera w sobie elementy baśni,opowiadania.Jest bardzo niezwykła.Co czyni ją ponadczasową i uniwersalną? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w mojej pracy.
Niezwykłość książki możemy zauważyć już na samym początku. Zadedykowana jest ona dorosłemu, w większości książek natomiast autor zamieszcza dedykację dla dzieci. W lekturze są zawarte bardzo głębokie myśli i przemyślenia autora np. „Teroria przyjaźni”-lisa. Każde zdanie ma nam coś uświadomić. Autor pisząc swoje dzieło, chciał dać do zrozumienia odbiorcy, że w życiu najważniejsza jest miłość i przyjaźń, a nie pieniądze i rzeczy materialne. Smieszne sytuacje przedstawione przez utora w książce,ukazują „dziwność” która panuje wśród „dorosłych”. Planety które odwiedza Mały Książę, dość dobrze uświadamiają nas, coliczy się wśród nich (dorosłych). Na czym polega ponadczasowość utworu,otóż mimo, że napisany był w XXw. to nie stracił na swojej wartości,nawet zyskał, ponieważ w czasach kiedy utwór był pisany nie było jeszcze tak wielkiej pogoni za pieniądzem. Polega także na tym, że w sposób jasny i ciekawy autor daje nam do zrozumienia, o co mu chodzi. Uczucia takie jak: miłość, przyjaźń i odpowiedzialnośc nigdy nie stracą swojej wartości i właśnie dlatego utwór obrazuje realna sytuację. Prostota i naiwność Małego Księcia jest czasem wręcz niewiarygodna, jednak symbolizuje on moim zdaniem dziecko(dzieci), w każdym dorosłym powinny znaleźć się cechy Małego Księcia. W życiu człowieka najważniejsza jest miłość i przyjaźń musimy umieć być odpowiedzialni za to, co uda nam się „oswoić”.
Moim zdaniem książka pt. „Mały Książę” nigdy nie straci swojej wartości, sensu i przesłania. Myślę, że udało mi się przedstawić odpowiednie argumenty i potwierdzić tezę, że jest to książka ponadczasowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.