Wkuwam

Jaki jest twój ulubiony bohater mitologiczny i dlaczego?

Moja ulubioną postacią jest Antygona, tytułowa bohaterka dramatu Sofoklesa. Córka Edypa i Jokasty. Kierowała się racjami uczuć i przestrzegała praw bogów. Była młodą i dumną kobietą. W poniższych argumentach spróbuję uzasadnić swój wybór.

Po pierwsze podziwiam Antygonę za odwagę ,która ujawnia się w momencie grzebania brata, chociaż wiedziała ,że kara za to jest śmierć. Po drugie nie łamała swoich zasad. Działała zgodnie z prawami bożymi, które stawiała ponad prawo ustanowione przez Kreona. Dlatego zakaz pochowania jej brata wydany przez władcę Teb uznała za niesprawiedliwy. Była gotowa poświęcić życie w obronie swoich przekonań.

W kolejnym argumencie chciałabym wspomnieć o jej prawdomówności. Pytana przez Kreona, świadoma konsekwencji bez wahania odpowiedziała ,że złamała prawo. W ostatnim argumencie chciałabym powiedzieć ,że Antygona nie boi się śmierci. Zarzuca Kreonowi ,że jest tyranem, a poddani obawiając się kar, boją się nawet o tym mówić.

Myślę ,że powyższe argumenty wystarczająco uzasadniają mój wybór. Świadczą o tym, że Antygona była wyniosłą i pewną swych racji kobietą, a także była bardzo odważna i szczera za co ją podziwiam.