Wkuwam

Jaki rzeczownik jest dla ciebie najważniejszy

Równocześnie wraz z rozwojem cywilizacji i kultury, w naszym otoczeniu powstają nowe słowa. Jedne są używane przez uczonych a inne przez dzieci i młodzież. Istnieje taki rzeczownik jak przyjaciel, który zawsze jest ważny w każdym otoczeniu. Jest to dla mnie najważniejszy rzeczownik i uważam że dzięki przyjacielowi życie człowieka staje się łatwiejsze.
Jestem przekonana, że wszyscy zasługujemy na prawdziwego przyjaciela, dlatego każdy powinien go posiadać. Przyjaciel to ktoś, kto jest nam bliski – człowiek, z którym utrzymujemy pozytywne relacje i obdarzamy bezgranicznym zaufaniem. Nigdy nas nie zawiedzie – jeśli mamy problemy, w każdej sytuacji możemy liczyć na jego pomoc. Sprawi, że poczujemy się lepiej i zapomnimy o troskach.
Mamy pewność, że nie opuści nas w trudnych chwilach
Dlatego przyjacielską relację można by nazwać najpiękniejszą i najbardziej pewną ze wszystkich. Jeśli już w nic nie wierzymy i nie mamy na nic nadziei – zawsze możemy wierzyć w naszego przyjaciela.
Drugim argumentem potwierdzającym że przyjaciel jest bardzo ważna osobą w naszym życiu jest obecność takiej osoby. Dzięki niej łatwiej nam zmagać się z codziennością i optymistycznie patrzeć na świat. Niezależnie od tego, jak daleko jest nasz przyjaciel, mamy pewność, że odległość nie jest przeszkodą – jeśli będzie potrzebny, najszybciej jak to możliwe zjawi się, by nam pomóc. Gdy jesteśmy z przyjacielem czujemy się szczęśliwi..
Ostatnim z moich argumentów jest rozmowa z przyjacielem dzięki której znikają wszystkie zmartwienia. Nie ma tematów, o których nie można z nim porozmawiać. Zawsze ma dla nas czas – możemy porozmawiać z nim o wszystkim i opowiedzieć o największych problemach.
Po przytoczeniu powyższych argumentów uważam , że przyjaźń jest jedną z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka, to relacja, która jest niezbędnym warunkiem osiągnięcia szczęścia. Przyjaciel sprawia, że nasze życie staje się barwniejsze, ponieważ posiadamy kogoś z kim możemy się dzielić przeżyciami. Warto jednak pamiętać, że licząc na pomoc i obecność naszego przyjaciela, my też musimy być gotowi mu ją zaoferować. Nie ma nic cenniejszego niż dobry przyjaciel – dla jego dobra warto poświęcić wszystko.