Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś

Jesteś odpowiedzialny za każdego z kim się zaprzyjaźniłeś!
Można się zaprzyjaźnić zarówno ze zwierzęciem jak i z człowiekiem.
Prawdziwych przyjaciół ma się niewielu, dlatego powinno się o nich dbać. Każdy przyjaciel jest drogo cennym skarbem.
Tak więc myślę, że za każdą istotę z którą oswoiliśmy powinniśmy dbać, ponieważ ta osoba będzie nas wspierała w trudnych momentach.
Jak już zadaliśmy sobie ten trud ,żeby oswoić tą osobę to powinniśmy utrzymać z nią dobre stosunki! Możemy jej zaufać…. Powierzyć jakiś sekret. Nawiązując do lektury jaką jest „Mały Książę” , możemy tam zauważyć jak bohater książki próbuję tam zaprzyjaźnić się z lisem. Co prawda lis zarzucił mu ,aby Mały Książkę go oswoił! Chłopiec oswaja zwierzę krok po kroku.
Lis pokazuje nam, że nie można pierwszej lepszej osobie zaufać. Uświadamia nam, także że ludzie poza wyglądem różnią się charakterem. Na samym początku tak zwanego oswajania ludzie się praktycznie nie różnią! Dopiero po dłuższym spędzonym czasie z tą osobą dowiadujemy się czy ,aby na pewno akurat tej osobie możemy zaufać i czy tak naprawdę ją oswoiliśmy!
Podsumowując według mnie trudno oswoić kogokolwiek, ale mimo wszystko warto próbować! Może nie zawsze nam to wyjdzie. Jak już nam się uda to osiągniemy wielki sukces i będziemy mieli jednego przyjaciele więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *