Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Jezus umarł, Jezus zmartwychwstał

Pojmanie i przybicie Jezusa do krzyża
Jezus został pojmany przez Faryzeuszy. Jego nauki i to, że nazywał siebie Mesjaszem było dla nich bluźnierstwem. Szydzono z Niego. Założyli Mu koronę z cierni i biczowali Go. Jezus musiał dźwigać na Golgotę krzyż, na którym później skonał. Przybito Go do krzyża. Wisząc na nim Jezus mówił : <<"Ojcze, przebacz im, bo nie wiedza co czynią">>. Został obdarty ze zwoich szat. Żołnierze grali o nie w kości. W między czasie Jezus rozmawiał z dwoma przestępcami, pośród których było ukrzyżowany. Przez cały czas szudzono z Niego i mówiono,że skoro wybawiał innych wybawi i siebie będąc Synem Bożym.
Smierć krzyżowa
Nastał czas, kiedy mrok ogarnął ziemię. Wtedy Jezus powiedział: <<"Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego">>. Wypowiedziawszy te słowa głowa zwisła Mu nad piersi. Pod krzyżem stała Jego Matka, której serce wypełnione było żalem i goryczą. Żołnierze połamali nogi tym, którzy ukrzyżowani byli z Jezusem. Jednak gdy podeszli do Niego i zobaczyli, że już nie żyje, włócznią przebili Mu bok. Wtedy wypłynęła krew i woda.
Pogrzeb Chrystusa
Ciało Jezusa zostało wydane na prośbę Józefa. Owinął on je w płótno i złożył z grobie, który wykuty był w skale. Wejście do niego zostało zasłonięte olbrzymim głazem.
Zmartwychwstanie o świcie
Trzeciego dnia po złożeniu Jego ciała w kamiennym grobie powstał z martwych. W wykutej skale pozostało tylko płótno, w które był owinięty. Przez kolejne 40dni Jezus odwiedzał swoich uczniów. Udawadniał im, że żyje. Wyjaśniał,że jest Mesjaszem. Po zakończeniu nauk wstąpił do nieba.
My chrześcijanie wierzymy w ukrzyżowanie i zmartwychwstanie Jezusa. Biblia jest przedmiotem naszej wiary. Chrystus oddając za nas swoje życie pokazał jak bardzo nas kocha. On chce, abyśmy byli zbawieni i w imieniu tego poniósł męczeńską śmierć krzyżową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *