Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna. Edukacyjna – szkolna baza wiedzy

Największa baza wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Józef Chełmoński Sprawa u wójta.

Obraz Józefa Chełmińskiego pt.Sprawa u wójta przedstawia grupę ludzi czekajacą na kogoś. Po zamożnych strojach mozana się domyślić że przed hatą zgromadziła sie szlachta. Część ludzi przybyła juz wczesniej a inni dopiero dojezdżaja.Przy spojżeniu na to dzieło żucaja się w oczy hamujace sanie, którymi kieruje również zamozny człowiek. Z haty na której umieszczony jest herb w postaci orła wychodzi wychodzi ważna osoba, gdyż ktos jej się kłania. Z tytułu można się domyślić, że jest to wójt.
Na dworze panuje mroźna zima. Dachy hat pokryte sa puchową warstwą. Na niebie przy dokładnym przyjżeniu się mozna zauważyć lecące ptaki.
Na obrazie dominują barwy zimne i została uchwycona zasada kontrastu.Domyslamy się że obraz nie zaostał namalowany w czasach teraźnieszych. Sceneria byłaby zupełnie inna. Lekkie strużki dymu zastąpiły by linie wysokiego napięcia itp.
Obraz ten podoba mi się i mógłby znajdować się w moim domu.

Pobierz, wysyłając SMS o treści LEAD.POBIERAM pod numer 92505

Wpisz otrzymany kod :

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x