Wkuwam

Kameleon

Poszukiwany kameleon, czy łatwo go znaleźć we współczesnym świecie?

Postaram się dowieść, iż łatwo znaleźć kameleona we współczesnym świecie. Moim zdaniem kameleon to osoba, która potrafi zmieniać zdanie z godziny na godzinę, w ciągu paru dni, może całkowicie zmienić poglądy na świat, w zależności od zapotrzebowania społeczności. Kameleony w złym tego słowa znaczeniu to osoby podszywające się pod różne osobowości, dla własnych korzyści.

Za przykład posłuży mi świat polskiej polityki, w którym codziennie możemy zaobserwować takie zachowania. Świadczą o nich doniesienia prasowe, które informują, że polityk, który rano był w partii skrajnie konserwatywnej, wieczorem przechodzi do partii liberalnej. W Polsce politycy są postrzegani jako osoby łatwo zmieniające poglądy i porównane do kameleonów często zmieniających kolory.

Kolejnym aspektem sprawy jest odmienne działanie w różnych sytuacjach. Dzisiejsza młodzież boi się odrzucenia przez otoczenie, wiec zachowuje się tak, aby dopasować się do wybranej subkultury. Często udają kogoś, kim naprawdę nie są, aby zyskać poparcie, akceptację.
Następny dowód to świat rozrywki. Ludzie dla zrobienia kariery i zarobienia pieniędzy, są gotowi zrobić wszystko. Chcą pokazać się jako osoby interesujące, mądre i modnie ubrane, aby zyskać publiczność, popularność czy dobra materialne.

Sądzę, że udowodniłam, iż ludzie kameleony towarzyszą nam w życiu codziennym i każdy z nas może ich spotkać nie zależnie od miejsca, w którym przebywamy.