Wkuwam

Komputer – wróg czy przyjaciel?

Myślę, że komputer jest bardzo pomocny, ale stanowi też pewne zagrożenie dla osób z niego korzystających.
Jest źródłem wiedzy, z którego korzystamy na co dzień przy pracy czy odrabianiu lekcji. Dzięki niemu zdobywamy informacje na różne tematy, do których nieraz ciężko byłoby nam dotrzeć.
Poza tym pozwala na częstszy kontakt ze znajomymi, gdy nie możemy z nimi spotkać się osobiście, bo brakuje nam na to czasu lub przeszkodą jest zbyt duża odległość. Rozmawiamy i jednocześnie widzimy się przez skype’a. Jest to niezwykle proste w obsłudze i bardzo przydatne.
Niestety, ale dla osób, które nie potrafią rozsądnie korzystać z komputera czy internetu, stanowi on duże zagrożenie. Siedzenie przed nim bez umiaru nie pozwala na inne przyjemności, chociażby na spacer do lasu. Oprócz tego komputer wytwarza promieniowanie, które nie jest obojętne na stan naszego zdrowia, szczególnie źle wpływa na nasz wzrok.
Uważam, że wskazane jest, aby w każdym domu był komputer z dostępem do internetu, który w dzisiejszych czasach jest źródłem zdobywania nieograniczonej ilości wiedzy. Jednakże korzystanie z nowoczesnej technologii nie powinno nam przysłaniać inych form spędzania wolnego czasu.