Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Kto jest ci bliższy: Don Kichot czy Sancho Pansa? Uzasadnij.

a) Kto jest ci bliższy : Don Kichot czy Sanczo Pansa? Uzasadnij.

Po zapoznaniu się z dwoma bohaterami – Don Kichotem i Sanczo Pansą – mogę stwierdzić, że bliższy mi jest ten pierwszy.
Niewątpliwie mam z nim wiele wspólnych cech. W porównaniu do Sanczo Pansy, Don Kichot wzbudza moją sympatię i podziw. Udowodnię to w mojej pracy.
Moim zdaniem jest niepoprawnym marzycielem, który chce wyidealizować świat i samego siebie, co też niektórym może wydawać się szaleństwem. W tym jestem do niego bardzo podobny. Don Kichot jest człowiekiem jednocześnie pełnym dziwactw i przepełnionym pasją. Bohaterem zdecydowanie pozytywnym, żyjącym w swoim świecie marzeń, dążącym do ideałów. To, o czym nieustannie marzył dodawało mu sił do życia, podsycało do dalszych działań, jak dla mnie, jest to piękne.
?W wolnych chwilach (…) oddawał się lekturze ksiąg rycerskich, i to z taką gorliwością a zapamiętaniem, że zaniedbywał przy tym i z kretesem zapominał o wszystkim, nawet o polowaniu i gospodarstwie…? . Don Kichot lubił czytac. To kolejna wspólna cecha. Najsmutniejsze jest to, że przeczytane księgi tak nim zawładnęły, ze doprowadziły do szaleństwa. Którego następstwem była śmierć. Jednak zanim umarł udało mu się to przezwyciężyć i zrozumieć, co dowodzi, że był mądry.Była to postać ekscentryczna, dziwna i przez wielu wyśmiewana oraz uznawana za dziwaka. Mimo wszystko Don Kichot miał w życiu cel i dążył do spełnienia marzeń, miał swoją własną mądrąść, którą się kierował.
Podsumowując, może i Don Kichot był troszkę stuknięty, ale w pełni był człowiekiem sympatycznym i posiadającym cechy, które chciałoby mieć wielu ludzi tego świata. Również ja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *