Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Który z bochaterów literackich mógłby stać się dla Ciebie wzorem do naśladowania? Rozważ swe myśli oraz przemyślenia…

W trakcie czytania książek poznaję wielu bochaterów literackich. Jedni mi się podobają, a inni irytuj. W mojej rozprawce chciałabym rozważyć następujący problem: który ze znanych mi bochaterów mógłby stać się dla mnie wzorem do nasladowania. Po długim zastanowieniu wybrałam jednego z głównych postaci utworu Aleksandra Kamińskiego pt.”Kamienie Na Szaniec: – Jana Bytnara – „Rudego”.
W tej pracy postaram się przedstawić argumenty, które pomogą mi przekonać was, że dokonałam trafnego wyboru.
Pierwszym argumentem będzie gorący patriotyzm chłopca. Zwróćmy uwagę na fakt, że od momentu wybuchu wojny poświęcił się on służbie dla ojczyzny i brał udział w akcjach Małego Sabotażu, nie wachał się ryzykować własnym życiem – został aresztowany i skatowany przez Gestapo.
Przejdźmy do kolejnej sprawy. Rudy był członkiem nie zwykle odważnym. Możemy to zauważyc przede wszystkim w czasie przesłuchania Gestapo. Mimo wielkich cierpień, bicia i męczenia nie zdradził przyjaciół i ojczyzny. Podkreślić należy także fakt, iż nie bał on się wcale śmierci.
Moje rozważania byłyby napewno niepełne, gdybym nie przytoczyła jeszcze jednego argomentu, a mianowicie tego, że Rudy w każdej chwili swojego życia pracował nad swoim charakterem i doskonalił go. Niewątpliwie godnym podziwu jest to, że nawet w czasie najgroźniejszych chwil wojny uczył się historii, matematyki i czytał książki. Skutkiem tego była bardzo pożyteczna rzecz, ponieważ nauczył on się bardzo szybko trudnej sztuki – gotowania.
Przytoczone przeze mnie argumenty pozwalają na udzielenie odpowiedzi dotyczącej tezy. Uważam, że bochater „Kamieni Na Szaniec” – Jan Bytnar jest osobą, która powinna się stać wzorem do naśladowania zarówno jak i dla mnie i jak dla was – moich rówieśników. Bo przecież osobą, która jest odważna, honorowa, doskonali swój kraj, nie boi się śmierci i doskonali swój kraj chciałby być każdy… Ponieważ Janek Bytnar to naprawde wartościowy człowiek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *