Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Lassie wróć streszczenie.

,,Lassie wróć” opowiada o chłopcu, który miał owczarka szkockiego o imieniu Lassie.Mieszkala ona w Greenall Brdge gdzie była prawdziwa chluba hrabstwa York.ludzie którzy tam mieszkali uwarzali iż lessie jest najpiękniejszym psem hrabstwie calym hrabstwie hrabstwie okolicach. Zawsze, gdy chłopiec kończył lekcje Lassie czekała na niego przy bramie szkolnej. Tak było przez wiele lat. Pewnego dnia nie pojawiła się jak zawsze, w tym samym miejscu: pod przy bramie, przed szkołą. Chłopiec, nazywał się Joe, pobiegł do domu, gdzie również nie zastał psa. Matka dziecka powiedziała, że Lassie została sprzedana z powodu kłopotów materialnych.

Gdy Joe pogodził się z utratą kochanego psa i kolejny raz wyszedł ze szkoły po lekcjach zauważył Lassie. Siedziała w tym samym miejscu przy bramie.A jednak udalo jej się uciec.Nadzieja na jej odzyskanie powróciła. Chłopiec był bardzo zadowolony, jednak pies tylko pomachał ogonem. W pierwszej chwili pomyślał, że rodzice mogli odkupić psa,lecz to nie była prawda. Matka nie reagowała na prośby syna, aby zatrzymać psa. Tylko ją nakarmiła, gdyż wyglądała na bardzo wygłodzoną. Nagle do drzwi zadzwonił hynes (człowiek który opiekowal się psiarnia ksiecia rudlig).Nowy właściciel lessie nie był z tego zadowolony.Chcial nawet wyrzucic hynesa z pracy.Darowal mu jeszcze ten raz.

Jednak następnego dnia pies znowu pojawił się w tym samym miejscu przed szkołą Joe’ego. Chłopiec przyprowadził ją do domu i wybuchła kolejna awantura. Joe z ojcem(Samem Carraclougha)odprowadzil lessie do psiarni.

Następnego dnia Lassie wyczuwała czas, kiedy chłopiec kończył lekcje, czas, kiedy powinna stać przed szkołą. Zaczęła drapać siatkę, tak udało jej się uciec poprzednim razem. Tym razem jednak Hynes zablokował wszystkie możliwe drogi ucieczki. Lassie postanowiła skoczyć. Nie udawało jej się do czasu, gdy znalazła dogodny punkt do skoku: w samym rogu klatki. Po paru próbach udało jej się przeskoczyć. Joe stracił już nadzieję na powrót Lassie. Gdy zobaczył ją znowu przed szkołą myślał, że jest tylko złudzeniem. Wiedział, że znowu zostanie oddana, więc postanowił uciec. Gdy kolejny raz Hynes pojawił się w byłym domu psa nie zastał Joe’go. Jego rodzice od razu zorientowali się, co się stało. Ojciec pobiegł go szukać. Znalazł go we wrzosowisku, pięć mil od domu. Jedyne, co powiedział to „Chodź Joe”. Chłopiec posłusznie poszedł, a ojciec oddał psa do Hynesa. Później porozmawiał z chłopcem nie jednak o kolejnym przybyciu psa, ale o ucieczce z domu.
Następnego dnia Lassie nie przybyła. Joe przez cały czas rozmyślał tylko. Rodzice zaczęło to drażnić. Chłopiec wracał późno do domu i wychodził w nocy na spacery.ksiaze zabral lessie do Szkocji, na wystawe rasowych psow. Hynas zaczal uczyc psa sztuczek.

Hynes uczył Lassie posłuszeństwa. Pewnego dnia, gdy nie chciała „równać”(ponieważ zbliżała się godzia czwartav to godzia o której joe kończył lekcje wiec poczula iż musi pod koniecznie dostac się do bramy szkolnej ,poczula nie pokoj) silnie pociągnął za smycz. Obroża zsunęła się z głowy psa. Lassie była wolna. Jednak hynes zaczal ja gonic . zauważył ksiecia wracającego z wnuczka z koni wzbudzila sien w nim nadzieje iż zdazy złapać lessie .Nie udalo się! Podróż ze Szkocji do jej byłego domu była długa i wyczerpująca.podroz zaczela się od przykrego spotakania z ludzmi którzy przewozili lessie do Szkocji.Udalo jej się przed nimi uciec.mimo przeciwienst leesie caly czas biegla na południe. Po drodze musiała przepłynąć rzekę, jednak silny prąd ją porwał i spowodował ukłucie ostrym kamieniem . Niestety spowodowało to, że pies nie mógł poruszyć jedną z tylnych łap. Potem trafila do jakiegos miasta gdzie ludzie nie zachowywali sien normalnie chcieli skrzywdzic lessie ona jednak nie znala takiego zachowania człowieka) przez przypadek złapała się w siatkę rakarzy.Gdy już rakarze dostali się do schroniska,lessie wyskoczyla z auta i pognala przed siebie dostala się na sale sadowa gdzie zastalo rozprawe i otwarte okno wyskoczyla. Była wolna. Jednak znowu została złapana i uciekła.Na nowej drodze napotkala jeszcze ludzi którzy naslali na nia 2 wielkie psy. Mimo to iż ich było wiecej pokonala oby dwa. Niestety po kilkunastu dniach podróży nie miała już siły do dalszej wędrówki.Padal deszcz lessie nie miala sil i była glodna .Upadla i nie mogla się ruszac . Znalazla ja jakis staruszek, gdyu tylko jego zona ja zobaczyal zaczela się nia opiekowac, trzy tygodnie mieszkała w obcym domu. Podróżowała dalej.

Joe stracił już nadzieję na jej powrót, gdy pewnego dnia przed szkołą, przy tej samej bramie, gdzie pojawiała się zawsze zobaczył owczarka szkockiego podobnego do Lassie. Po chwili jednak zorientował się, iż jest to Lassie. Zaczął ją głaskać i przytulać. Zorientował się, że nie może chodzić. Doniósł ją na rękach do domu. Ojciec stwierdził, że pies ma zapalenie płuc. Matka po chwili uległa. Pieniądze przeznaczone na czarna godzineprzeznaczyla na jajka i flaszczke brandy.wymieszala składniki i wlala je powoli do pyska lessie.po kilku tygodniach pies odzyskal swoja dawna sprawność.
Jednak ksiaze rudlig umówił się w domu Joe’go. Sam, tata chłopca, na jego przyjście z pięknej Lassie zrobił pokrakę tak, że hodowca jej nie poznał.Choc przeczuwal ize to wlasnie ona,nawet nie próbował jej odzyskac.Lezc poprosil ojca joego by zaczal pracowac u niego w psiarni(zamiast Hynesa),sam zgodzil się. Od tej pory życie w domu Joe’go toczyło się jak dawniej: codziennie przed szkołą, przy tej samej BRAMIE czekała na Joe’go Lassie, piękny owczarek szkocki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *