Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

List do koleżanki z zagranicy, w którym zachęcam do zwiedzenia wybranej miejscowości w Polsce.

Bydgoszcz, 02.02.2006r.

Droga Kate,

Wiem, że w Anglii znajduje się wiele ciekawych obiektów do zwiedzania, jednak chciałabym Cię zaprosić, na krótką wycieczkę po stolicy Polski. Myślę, że obiektem, który najbardziej by Cię zainteresował jest Pałac Kultury i Nauki. Jest on ciekawy, ponieważ został wzniesiony jako dar narodu radzieckiego dla Polski, a pomysłodawcą projektu był Józef Stalin. PKiN 22 lipca2005 roku skończył aż 50lat! Mierzy 230,68m, jest to niewątpliwie najwyższy budynek w Polsce, ma aż 42 piętra, a na 30.piętrze, na wysokości 114m, znajduje się taras widokowy, z którego można zobaczyć piękną panoramę Warszawy.
W Budynku znajduje się 3288 pomieszczeń. Ciekawy jest również drugi, co do wielkości w Europie zegar, który został odsłonięty na szczycie Pałacu Kultury, w sylwestrową noc 2000 roku. Odbywa się tam mnóstwo wystaw, premier, różnego rodzaju imprez, co sprawia, że przyciąga on mnóstwo turystów, jak i tutejszą młodzież i nie tylko. PKiN cieszy się ogromną popularnością. Jest międzynarodowym symbolem Warszawy. Aby dokładnie wykorzystać to, co ma nam on do zaoferowania, musiałybyśmy poświęcić cały dzień. Jednak byłaby to niezapomniana przygoda. Mogłybyśmy udać się do kina, wypić herbatę w małej przytulnej kawiarence na przepięknym tarasie, obejrzeć różnorodne wystawy, których nigdy nie brakuje, zakupić pamiątki oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Jednak to nie wszystko. Zwiedzając Warszawę, nie można przeoczyć, Łazienek, zostały one założone, jako letnia rezydencja królów polskich. W kompleksie tym możemy podziwiać wspaniały Pałac na wodzie, unikalny Teatr na wyspie, barokowe pałace i piękny park, gdzie w sezonie letnim organizowane są koncerty muzyki klasycznej. Jeśli starczy nam czasu zabiorę Cię na wycieczkę po Teatrze Wielkim, to olbrzymi klasycystyczny budynek zaprojektowany przez A.Corazziego. Jest siedzibą Opery Narodowej oraz Teatru Narodowego, z jedną z największych scen w Europie i widownią dla 1800 osób.
W pobliżu Teatru znajduje się Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza. Za nim rozciąga się piękny Ogród Saski. Wszystkie te przepiękne obiekty robią niesamowite wrażenie, dlatego mam nadzieję, że dasz się namówić na te kilka dni spędzonych w Warszawie. Gwarantuje Ci, że nie będziesz tego żałować.

Z niecierpliwością czekam na Twą odpowiedź,
Ania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *