Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Mowa sądowa w obronie Ebenezera Scrooge’a.

Wysoki Sądzie, droga Ławo Przysięgłych. Wszyscy jesteśmy świadomi wielkiej odpowiedzialności ciążącej na nas, zebranych w tej sali. Wiedzą państwo jakie wielkie poruszenie społeczne wywołał ten proces. Dlatego też apeluję, aby na waszym werdykcie zaważyły przede wszystkim poczucie sprawiedliwości i głęboka wiara w literę prawa. Postaram się przybliżyć historię oskarżonego Ebenezera Scrooga. Scroog od dziecka wychowywał się w internacie. Czuł się samotny i niekochany. Święta zazwyczaj spędzał w ciemnym kącie internatu, jego jedynym przyjacielem w tym czasie była książka. Jego obecne zachowanie z pewnością wynika z przeżyć w dzieciństwie. Postarajmy się go zrozumieć i wczuć się w jego sytuację.
Zadajmy sobie pytanie, każdy z nas z osobna : czy chłopiec obecnie mężczyzna od dziecka wychowujący się w rodzinie alkoholików, codziennie widzący pijanych, wręcz zataczających się rodziców, sięgnie w życiu dorosłym po alkohol tak jak był uczony tego od małego ?? Z pewnością większa część z nas odpowiedziałaby twierdząco. Postarajmy się zrozumieć postawę Ebenezera, nienawidził on świąt Bożego Narodzenia, wyrządził on wiele zła w ten czas, ale jest to wywołane złą przeszłością. Niejeden z nas boi się ciemności lub myszy, ponieważ ma jakieś złe wspomnienia z dzieciństwa, może zostaliśmy zamknięci w ciemnej komórce i to zdarzenie zostało wryte nam w psychikę.
Ta sprawa ma na celu ukarać Ebenezera Scrooga za haniebne zachowanie w Wigilię, ale tak naprawdę to nie jest jego wina. Przypomnijmy sobie fakt bardzo ważny w tej rozprawie :po spotkaniu z duchami Scroog okazał skruchę za swoje zachowanie i naprawił swoje błędy. W rezultacie wszyscy wcześniej pokrzywdzeni zostali hojnie wynagrodzeni i uważają pana Ebenezera Scrooga za bardzo szanowanego obywatela Londynu.
Uważam, że powinniśmy współczuć panu Scroogowi, a nie stawiać go przed Sądem Najwyższym, dlatego proszę o umorzenie sprawy, myślę ze jest ona wielką pomyłką.

Proszę wstać Sąd idzie!
Sąd Najwyższej Instancji w Londynie oraz Ława Przysięgłych zdecydowała uniewinnić Ebenezera Scrooga!! OGŁASZAM ZAMKNIĘCIE SPRAWY!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *