Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Napisz list do kolegi w którym opiszesz jak być prawdziwym dżentelmenem

Toruń, 15 marca 2009

Drogi Mikołaju!

Na wstępie mojego listu chciałabym Cię serdecznie pozdrowić. Dość dawno do Ciebie nie pisałam, bo nie miałam o czym. Jednak niedawno dowiedziałam się co powinieneś robić, żeby być prawdziwym dżentelmenem. Pamiętałam, że kiedyś mnie o to pytałeś, więc postanowiłam się tym z Tobą podzielić.
Jedną z rzeczy o których powinieneś pamiętać to to, jak masz zachowywać się w stosunku do kobiet. Chyba nie muszę ci mówić, że musisz je szanować? Poza tym dobrze by było, gdybyś przepuszczał je w drzwiach i ustępował im miejsca, na przykład w autobusie. Otwieraj im drzwi w samochodzie i odsuwaj dla nich krzesło przy stole. Nigdy nie dopuszczaj, żeby w twojej obecności obrażano kobietę ? zawsze jej broń.
Poza tym, dżentelmen w sytuacjach drażliwych zawsze zachowuje się w sposób stonowany. Nigdy nie doprowadzaj do rękoczynów. Poza tym nie używaj wulgaryzmów ? tak nie wypada.
Niekulturalne jest również plotkowanie na temat osób trzecich za ich plecami. Pomyśl, jak byś się czuł gdybyś nie miał szansy obrony?
Dżentelmen ubiera się w sposób elegancki i szykowny. Sugerowałabym od razu odłożyć Twoje dżinsy z krokiem w kolanach na dno szafy. To samo zrobiłabym również z bluzami.
Kolejny punkt do listy rzeczy do zapamiętania ? pomyśl zanim coś powiesz. Lepiej ugryźć się w język, niż wypalić coś głupiego i potem tego żałować.
Skoro jesteśmy już przy mówieniu, powinieneś wyrażać się w sposób spokojny, stonowany, używając pełnych sformułowań, a nie odpowiadając półsłówkami w stylu ?no?, ?yhy? i wszystkimi podobnymi.
Poza tym musisz posiadać trochę wiedzy na każdy temat, żeby móc prowadzić dyskusje. Powinieneś również umieć się ?znaleźć? i zachować w każdym towarzystwie.
To już chyba wszystko co chciałam ci przekazać. Mam nadzieję, że skorzystasz z moich rad. Jeszcze raz serdecznie Cię pozdrawiam.
Asia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *