Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Napisz rozprawkę, w której ustosunkujesz się do stwierdzenia: Świat pozbawiony piękna ogrodów byłby uboższy.

Ogród- miejsce, w którym możemy wypocząć i podziwiać piękne kwiaty, a także dobrze się bawić na przykład grillując z sąsiadami lub znajomymi. W tej rozprawce postaram się wyjaśnić i ocenić stwierdzenie, iż Świat pozbawiony piękna ogrodów byłby uboższy. Według mnie są to jak najbardziej prawdziwe słowa. Dlaczego tak sądzę? Właśnie to będę uzasadniać w mojej pracy.
Jako pierwszy argument chciałabym wykorzystać wiersz Kazimiery Iłłakiewiczównej pt. Pejzaż. Jest to przepiękny utwór, w którym podmiot liryczny opisuje pewien ogród. Omawia jego piękno i walory estetyczne, jego cechy. To, jak jest cudowny i wspaniały.
Moim drugim argumentem są pytania. Jak wyglądałby świat bez ogrodów, parków? Jak by się przedstawiał bez tych wspaniałych barw i odcieni? Czy w ogóle potrafimy sobie wyobrazić zniknięcie kolorowych rabat kwiatów, barwnych bratków, pelargonii, czerwonych róż? Nie potrafię sobie nawet wyobrazić świata bez tych wspaniałości.
Kolejną sprawą jest to, że gdyby nie natchnienie, jakim dla wielu artystów były ogrody i kwiaty nie powstałyby przeróżne, wspaniałe dzieła, np. Słoneczniki Vincenta van Gogha. Z pewnością mogę stwierdzić, że wielu malarzy czerpało inspirację właśnie z ogrodów.
Jako ostatni argument tej pracy chciałabym się zastanowić nad paroma rzeczami. Po co chodzilibyśmy do parków? Jak mielibyśmy cieszyć się barwami i odcieniami kwiatów i ich przepięknym zapachem? Wspaniałością kształtów wielkich ogrodów, a także urokiem tych małych ogródków przy domach? Na żadne z tych pytań nie znam odpowiedzi.
Tak, z całą pewnością świat bez piękna ogrodów byłby uboższy. Chyba każdy uwielbia przebywać w miejscach wypełnionych roślinami, ich woniami i ich elegancją. Uważam, że Ziemia byłaby okropnym miejscem, gdybyśmy byli pozbawieni czegoś tak wspaniałego jak ogrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *