Wkuwam

Nasz świat za 100 lat.

Nasz świat za 100 lat będzie wyglądał bardzo dziwnie. Ludzie bez przyjaciół będą mogli zakupić roboty, które w podobny sposób jak człowiek będą zachowywać się i służyć za dobre towarzystwo. Nauczą się gotować, sprzątać, prać i wiele innych prac domowych. Także stworzą sztuczne zwierzęta. Słuchać się będą w szczególny sposób, a uczyć w szybkim czasie. Cała Ziemia będzie otoczona specjalną powłoką, która będzie chronić ludzi od różnych gazów i meteorytów, które będą spadać na planetę dość często. Pod powierzchnią ziemi znajdować się będą różne laboratoria oraz korytarze poświęcone przejazdom błyskawicznych pociągów. Skonstruują przeróżne rodzaje samochodów, które będą potrafić unosić się i latać po niebie. Wyznaczą dla tych pojazdów specjalne drogi powietrzne. W domach każdy sprzęt będzie obsługiwany elektronicznie. Krzesła, łóżka a nawet sztućce będziemy kierować klawiszami przyłączonymi do nich. W szkole znajdować się będą ławki, w których zainstalują mini komputery, dzięki którym uczniowie z łatwością znajdą im potrzebne materiały do lekcji. Zamiast jedzenia stworzą kapsułki, które będą wystarczać na cały dzień. Każdy człowiek będzie nosił zegarek, który umożliwi kontakt z innymi osobami. Będzie można podróżować na inne planety i zwiedzać wszechświat. Zamiast telewizorów będą wirtualne odtwarzacze. Świat będzie bez zanieczyszczeń, ponieważ człowiek będzie żył bez wytwarzania odpadów.

Na świecie także wybuchnie wiele wojen i ludzie miedzy sobą będą się kłócić. Człowiek będzie zachłanny i egoistyczny. Społeczeństwo przestanie wierzyć w Boga i straci szacunek do innych ludzi. Ludzie zaczną kierować się ku zagładzie swojej rasy. Naukowcy przeprowadzą rozmaite eksperymenty na ludziach i zwierzętach. Powstanie wiele mutantów, które będą służyły jako broń wojenna. Sytuacja powyższa może doprowadzić ludzkość do powrotu do ery „kamienia łupanego”. W wyniku różnych wojen i innych działań zniszczeniu może ulec większość miast, a woda z topniejących lodowców na Antarktydzie może zalać część kontynentów. Ocaleni ludzie mogą zaczynać życie od początku.

Moim zdaniem nie chciałbym doczekać się takich czasów. Ludzie powinni zmienić stosunek do samych siebie i szanować bliźniego swego. Nie powinni kłócić się między sąsiadami. Powinna nastąpić zgoda pomiędzy różnymi religiami. Ludzie powinni przestać pędzić za wszelką cenę za bogactwem, nie patrząc na życie swych rodzin. Należy więcej czasu poświęcać sprawom rodzinnym kładąc nacisk na dobre wychowanie swych dzieci. Szczególnie należy zwrócić uwagę na życie swoich rodziców i dziadków, którzy wymagają większej opieki ze strony młodszego rodzeństwa. Najlepszym przykładem na zmianę swojego wizerunku jest cytat: „Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego” Święty Paweł.