Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Od zakochania do miłości droga daleka

„Od zakochania do miłości droga daleka/niedaleka”

Miłość to niewątpliwie jeden z najważniejszych i najciekawszych tematów literackich. Podejmowany jest on przez wielu pisarzy i innych twórców rozmaitych sztuk, w każdej następującej po sobie epoce w dziejach. Pytanie jednak brzmi: jak długa jest droga od zakochania do miłości ? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.
Zagadnienie miłości można spotkać już na progu rozwoju kultury- w księgach biblijnych. W „Pieśni nad Pieśniami” ukazuje nam się para kochanków- Oblubieniec i Oblubienica, którzy zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia. Byli symbolami wzorcowej pary kochanków, pragnęli spędzać ze sobą każdą chwilę. Później jednak przez źle zozumiane gesty z obu stron, nie spotkali się już nigdy, chociaż bardzo tęsknili.
Przejdźmy do kolejnej epoki, czyli średniowiecza. Przez cały jej okres opowiadana była legenda o „Tristanie i Izoldzie”, spisano ją dopiero w XX wieku. Opowiada o parze kochanków, którzy zakochali się w sobie po wypiciu eliksiru miłości. Uczucie to często wystawiane było na próby, aż w końcu umarli z tęsknoty do siebie.
Wartą wspomnienia historią jest także „Romeo i Julia” Wiliama Szekspira. Młoda para zachwycając się sobą w tańcu, szybko się w sobie zakochała. Tak samo jak to miało miejsce w „Tristanie i Izoldzie” Romeo wraz z Julią umarli z miłości do siebie, po wcześniejszym nieporozumieniu.
Pragnę teraz przytoczyć najprostrzy przykład z życia. Pewnego razu pan Łukasz wracając z pracy, ujrzał piekną kobietę, na którą od razu zwrócił uwagę. Postanowił podejść i się z nią zapoznać. Czuł, że jest to kobieta jego życia. Pan Łukasz wraz z panią Kasią spotykali się około pół roku, po czym zaręczyli się, a później wzięli ślub. Są już parą od ponad 30 lat. Przetrwali wszystkie ciężkie sytuacje, kiedy ich związek wystawiony był nie raz na próbę. Nawet teraz wskoczyliby za sobą w ogień.
Podsumowując uważam, że miłość od piewrszego wejrzenia istnieje tylko w filmach i książkach. Jest to uczucie, które przychodzi z czasem, po wspólnym obcowaniu ze sobą, przezwyciężaniu w między czasie wielorakich trudności. Nie można umrzeć z miłości do pewnej osoby, jeżeli dzień wcześniej się ją poznało. Niestety w dzisiejszym świecie dużo ludzi myli zakochanie się z prawdziwą miłością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *