Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Określ temat referatu, znajdź i przeczytaj przynajmniej dwa artykuły z tego tematu, zrelacjonuj jego treść

Tematem mojego referatu są narkotyki .Można powiedzieć ,że każdy wie co to jest .Niestety ludzie popełniają wciąż te same błędy .Ludzie nie do końca zdają sobie sprawę z tego co robią biorąc narkotyki .
Ten temat chciałbym przybliżyć za pomocą artykułów :
„UFO-tabletka śmierci ” –autorstwa Piotra Wilka z „Życia na gorąco”, ”Daje w kość Waldemara Gościńskiego z „Polityki” .

Pierwszy z nich opowiada historię 26-letniego Marka z Gdyni .Jak to zwykle bywa „chciał się zabawić” .Był razem z narzeczoną .Spotkali się w jakimś klubie .Tam dopadła go śmierć .Zażył UFO .Mała ,niepozorna tabletka powodująca tzw. „fazę”. Tak też się stało .Po dwu godzinnej reanimacji Marek zmarł .Kolejną historią opowiedzianą w tym artykule jest historia Tomka .Wraz z kolegą spróbował UFO .Dla kolegi skończyło się to „dobrze” ,po reanimacji przeżył .Niestety Tomek nie miał tyle szczęścia .Zmarł szpitalu .”Nowa odmiana extazy ma trzykrotnie większą moc niż amfetamina. Jego zażycie powoduje rozgrzanie ciała do 42 stopni Celcjusza, sztywnieją mięśnie potem następuje szczękościsk ”- pisze autor .

Ten artykuł ukazuje nam jak może cierpieć człowiek po jednej niewinnej tabletce .Ma nas ustrzec przed tym cierpieniem ,a nawet śmiercią .To właśnie młodzież jest najbardziej zagrożoną grupą ludzi .Po takim artykule każdy powinien mieć wątpliwości zanim coś zrobi z UFO . Drugi artykuł ma podobną tematykę .Jego autor pragnie przybliżyć nam temat narkotyków za pomocą przypadków ludzi .Każdy z nich ma podobny scenariusz .Z chęcią „próbują” później żałują .Bohaterowie.Mariusz, Barttosz oraz Czarek to synonimy słowa niezauważeni . Bartek musiał udowodnić ,że nie jest mięczakiem .Nie był .Ale po raz ostatni coś komuś udowadniał .Zmarł na miejscu .Rodzice nie mogli w to uwierzyć .”To był taki dobry chłopak ,ułożony ,uczył się ” mówili rodzice. Kolejny przykład to Czarek .23-letni student ,wręcz wzorowy .Świętował zdany egzamin semestralny .Założył się z kolegą czy weźmie „amfę” .Wygrał ale …przegrał życie .

W końcu poznajemy krótkie życie Mariusz .Spotkany w knajpie kolega zaproponował mu coś „mocniejszego”. Kiedy ten odmówił zaczął się śmiać .,, Mariusz nigdy nie chciał być gorszy od innych ”-twierdzi matka naszego bohatera .Dlatego niestety zmienił swoją decyzje .Coś
„mocniejszego” nie było niczym innym jak extazy . To wyniszczyło w krótkim czasie jego organizm . Miał zaledwie 20 lat .
Tutaj od razu nasuwa mi się refleksja .Po co być lepszym skoro zaraz po tym nikt nas o nic nie pyta i umieramy na stole operacyjnym lub na zimnej podłodze . Moi koledzy mówią ,że to świństwo i nigdy tego nie wezmą . Jednak znam takich ,którzy za nic mają sobie przestrogi .Dobrze im na „Hayu” .Ja zliczam się do tej pierwszej grupy .

Podsumowując .Te dwa artykuły pokazują nam ludziom co mogą zrobić narkotyki .Dla niektórych moich jest to temat taboo . Nic o nich nie wiedzą .Po rozmowie z nimi doszedłem do wniosku ,że mają oni jednak ukształtowane zdanie na temat używek .Nikt z nich nie
chce brać . Ja wiem co to są narkotyki .Nigdy nie brałem i nie będę brać . Wniosek jest prosty. Narkotyki kradną wolność –głosi hasło .Ma ono rację .Idąc moim osiedlem można trafić na napisy typu „Prochy bierzesz –w proch się obrócisz”. Piszą to ludzie młodzi .Może niezbyt mądrzy w nauce ale mądrzy w życiu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *