Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Opis najpiękniejszego zakątka Ziemi (Kraków)

Każdy z pewnością ma miejsce, którym jest zauroczony i chetnie w nim przebywa. Według mnie najpiękniejszy zakątek Ziemi to Kraków.
Radością napełnia mnie fakt, że mogę mieszkać tak niedaleko tego cudownego miasta, toteż często je odwiedzam.
Chyba każdy miał przyjemność znaleźć się na krkowskim Rynku Głównym. To on i budowle tu wzniesione są najpiękniejsza wizytówką Krakowa. Sam rrynek jest najpiekniejszy w Europie i mierzy czterdzieści tysięcy metrów kwadratowych. Tętni on życiem całymi dniami i nocami. Ludzie spotykają się tam w kawiarniach otaczających rynek, a zakochani pod pomnikiem Adama Mickiewica usytuowanym w samym środku wielkiego placu. Najwiekszą uwagę obserwatora stojącego tutaj zwraca kościół Mariacki. Piękne dwie wieże dumnie prezentują się turystom i zapraszają do wnętrza bazyliki, gdzie możemy zobaczyć ołtarz Wita Stwosza. Warto dodać, że co godzinę z wyższej wieży kościoła Mariackiego rozbrzmiewa hejnał, który przypomina nam o tragicznych najazdach Tatarów na Kraków.
Innym ważnym obiektem na Krakowskim rynku są Sukiennice, które król Bolesław Wstydliwy zbudował z myślą o handlarzach.
Wychodząc z rynku, nie możemy obojętnie spojrzeć na Bramę Floriańską, która pięknie eksponuje swoje wdzięki.
Będąc w Krakowie, trzeba także zobaczyć Wawel, czyli monumentalny zamek królewski wznoszący się na skalistym wzgórzu. To tam swoją siedzibę mieli polscy królowie, dlatego do dzisiaj zamek chroniony jest przez grube mury i liczne baszty.
Żaden turysta nie powinien zapomniec o rejsie statkiem po Wiśle czy też spacerze krakowskimi uliczkami otoczonymi zabytkowymi kamiennicami.
Kraków może się też poszczycić takimi obiektami jak Kazimierz (cześć Krakowa, którą dawniej zamieszkiwali Żydzi), Barbakan, kościół św. Piotra i Pawła czy też Uniwersytet Jagielloński, który był pierwszym uniwersytetem w Polsce.
Uważam, że Kraków to najpiękniejsze miasto naszej planety, toteż nie dziwi mnie fakt, że krakowski rynek w 2005 roku zajął pierwsze miejsce w Rankingu Najlepszych Rynków Świata, a w 2007 roku Kraków zyskał miano najmodniejszego miasta świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *