Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Obraz Giuseppe Arcimboldi pt. ,,Ogień? został wykonany w 1566 roku na desce. Pierwszy plan zajmuję postać podobna do człowieka.
Postać ta zamiast włosów ma na głowie palące się patyki, czoło zaś z lądu, nos oraz uszy zajmują miejsce krzesiwa do rozpalania ognia. Usta zastąpione są słomą, szyję i podbródek stanowią zaś świecznik i zapalona świeca. Szyję ozdabia łańcuch złotego runa. Tułów zaś przedstawiony jest w postaci broń altyreryjskie i palnej. Tło stanowi sama czerń.
Arcimboldi posłużył się kolorami ciepłymi, czyli czerwonym, pomarańczowym, brązowym, złotym , gdzie niegdzie występuje zaś czerń. Nastrój tego obrazu wydaje się na pozór wesoły, radosny, jednakże jeśli się przypatrzymy może on wzbudzić strach i ponurość.
Rodzaj kompozycji występującej w tym obrazie jest statyczna, ponieważ w obrazie nie występuje ruch.
Tytuł obrazu jest powiązany z tematem ponieważ, w namalowanym obrazie występuje dużo elementów związanych z płomieniem.
Artysta poprzez namalowanie tego dzieła miał na myśli przedstawienie wielkiego żywiołu ognia który niszczy wszystko w postaci człowieka. Łańcuch zawieszony na szyi tej postaci ma symbolizować władzę, ponieważ wszyscy dobrze wiem że ognia nie da się powstrzymać szybko tak samo jak człowieka. Obraz jest moim zdaniem najlepszym źródłem przekazu prawd moralnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *