Wkuwam

Opis Tomka Sawyera

Tomek Sawyer to główny bohater lektury Przygody Tomka Sawyera.Mieszka w miasteczku
St.Petersburg,ma około 12 lat. Jest sierotą,wychowuje go ciotka Polly,gdyż jego rodzice nie żyją.Ma przyrodnie rodzeństwo,brata Sida i siostrę Mary.Nosi przezwisko Czarny Mściciel Hiszpańskich Wód.
Tomek jest szczupły i wysoki.Zdobią go ciemne,krótkie,kręcone włosy oraz duże,niebieskie oczy jak ocean.Na codzień ubiera spodnie na szelkach i płócienną koszulę,natomiast drugie ubranie,które nosi do kościoła to koszula z marynarskim kołnierzem, słomkowy kapelusz i buty.
Tomek nie lubi chodzić do szkoły,niechętnie uczy się.Zdaniem nauczycieli jest zdolny lecz leniwy,a w
rzeczywistości jest inteligentnym i bystrym chłopcem.Bohater stara się być w centrum zainteresowania,marząc o tym aby jego nazwisko stało się sławne. Zawsze potrafił oszukać ciotkę,a dzięki swej roztropności wychodzi cało z każdej opresji. Ma bujną wyobraźnie i najczęściej to on wpadana szalone pomysły.Zawsze potrafi oszukać ciotkę,a dzięki swej roztropności wychodzi cało z każdej opresji.Czasami Tomek czuje się nie kochanym i nikomu nie potrzebnym.Chłopiec zawsze uparcie dążył do celu.Bohater jest bardzo odważny,był świadkiem morderstwa na cmentarzu. Ciotka Polly twierdzi,że to urwis o złotym sercu.
Moim zdaniem Tomek to miły chłopak,ale nie potrafi tego wyrazić. Chciałabym mieć takiego kolegę,ale nie wchodziłabym w żadne jego wycieczki. Myślę,że Tomek to świetny chłopak.