Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się na przykładzie Chilona Chilonidesa z Quo Vadis

Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się. To słowa słynnego niemieckiego poety Goethego. Mówią nam, że każdy człowiek może popełniać błędy, ale ważne jest, aby starać się je naprawić, nie zejść na złą drogę. Często ludzie którym nic nie wychodzi staczają się, popadają w złe towarzystwo. Goethego mówi nam, aby starać się naprawić to co złego zrobiliśmy nawrócić się.
Dobrym przykładem takiej osoby jest Chilon Chilonides bohater ,,Quo Vadis. Z początku był, oszustem, kłamcą. Zrobiłby wszystko dla pieniędzy i wygodnego życia. Zdradzał przyjaciół, ludzi którzy mu ufali. Jednak jego największa zbrodnia to wydanie chrześcijan cezarowi jako podpalaczy, co doprowadziło do masowych egzekucji wyznawców tej wiary. Jednak gdy zobaczył swojego znajomego Gluka umierającego, żałował swych czynów i prosił o wybaczenie. Na oczach mieszkańców Rzymu wyznał prawdę, nie stoczył się na dno, umarł jako zwycięzca.
Każdy popełnia błędy, sztuka polega na tym, żeby się nie złamać do końca i nawrócić na dobrą drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *