Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Przyjaźń, jej wartość i znaczenie.

„Przyjaźń, jej wartość i znaczenie…”

Dzień dobry Państwu=) nazywam się ……………. i chciałabym Wam przedstawić swoje poglądy na temat Przyjaźni, jej wartości i znaczenia dla ludzi.
Słowo przyjaźń jest nam znane od najmłodszych lat, często jako małe dzieci mówiliśmy swoim rodzicom, że w przedszkolu mamy wielu przyjaciół, nie znając znaczenia tego słowa. Dziś będąc już starszymi ludźmi, myślimy, że wiemy kim jest przyjaciel, przyjaciółka. Sądzimy, że na około jest wielu ludzi będącymi naszymi bliskimi kolegami, koleżankami, ale jak mówi stare, choć mądre przysłowie: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Taka też jest prawda! Pytając kilku ludzi czym jest dla nich przyjaźń, usłyszałam wiele różnych opinii opisujących to jedno, ważne słowo. Dla jednych jest to zaufanie, dla innych sposobem na samotność, dla kolejnych „czymś” na całe życie. Osobiście uważam, że bez przyjaciela nie można żyć, choć wiem, że trudno jest znaleźć osobę, która pomimo tego, że zna nasze zalety i przede wszystkim wady, nadal nas lubi i chce nas wciąż poznawać, osobę która potrafi słuchać i doradzić, osobę, która jest z nami na dobre i na złe, osobę, która jest naszym prawdziwym przyjacielem. Naturalne jest to, że przyjaźń nie bierze się z nikąd, przyjacielem nie jest osoba, która powie nam : „od dziś jestem Twoim przyjacielem”. Przyjaźń należy pielęgnować od samego jej początku, nie należy jej zaniedbywać, gdyż ona podobnie jak rośliny, nie będące pielęgnowane, usychają. Tak też jest z nami, gdy tracimy kontakt z osobą nam bliską, cierpimy, po pewnym czasie nasze zaufanie, obumiera. Człowiek traci swoją bratnią dusze, staje się pusty i nie potrzebny.
Aby znaleźć przyjaciół trzeba być cierpliwym, tego właśnie nakazuje Małemu Księciu lis… przyjaźń potrzebuje czasu „Oswoić znaczy stworzyć więzy…Jeśli mnie oswoisz będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie a ja będę dla Ciebie jedyny na świecie.” Przyjaciel jest jedyny w swoim rodzaju i nie da się go zastąpić niczym innym…
Uważam, że przyjaźń damsko- damska jest trudna, gdyż kobiety są często o siebie zazdrosne, konkurują ze sobą, a to bardzo przeszkadza w przyjaźni. Znane jest również pojęcie przyjaźń damsko- męska, która niektórym wydaje się nie możliwa, według mnie istnieje! Znam ją na własnym przykładzie. Mojego przyjaciele znam już długo i wiem, że mogę na niego zawsze liczyć, zawsze znajdzie dla mnie czas by wysłuchać to co mam mu do powiedzenia i pomóc w ciężkich dla mnie chwilach. Tego samo on oczekuje ode mnie.
Podsumowując Przyjaźń jest bardzo potrzebna w naszym życiu, choć nie każdy zna jej wartość, to z dnia na dzień staramy się dostrzec wśród tłumu ludzi, osobę nam bliską i potrzebną…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *