Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Rola pieniądza w życiu każdego człowieka na podstawie własnych doświadczeń oraz wybranego utworu literackiego.

Pieniądze w życiu człowieka odgrywają bardzo ważną rolę, są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie. Kupujemy za nie rzeczy, które ułatwiają i uprzyjemniają nasze życie. Pieniądze także można np. przekazać na cele charytatywne. Nie łatwo jednak je zdobyć, trzeba na nie zapracować.
Mogą one zarówno ułatwić, jak i zniszczyć życie. Bez względu na to, jak bardzo są ważne w naszym życiu, nie mogą być one najważniejsze. Najważniejszy powinien być człowiek i jego uczucia. Przykładem człowieka, dla którego najważniejsze był pieniądze, był Scrooge. W dzieciństwie był on odepchnięty od innych dzieci, przebywał ciągle sam i to spowodowało, że zamknął się w sobie, stał się mściwy i zgorzkniały. Nie miał przyjaciół. Razem ze swoim wspólnikiem Jakubem Marley’em założył kantor. Zarabiał dużo pieniędzy, nie chciał się jednak nimi z nikim dzielić. Przykładem tego może być to, że mało płacił swojemu pracownikowi. Dla Scrooge’a pieniądze stały się najważniejsze, nie widział poza nimi sensu życia. Gromadzenie funduszy, którymi i tak się nie dzielił, przyćmiło mu ważne wartości w życiu. Ludzi, dla których od pieniędzy ważniejsze był bliskie osoby uważał za głupców. Przez swą chciwość stracił najważniejsze osoby w swym życiu (rodzinę, przyjaciół oraz ukochaną osobę). Scrooge zmienił się dopiero, gdy Duchy uświadomiły mu, że nie pieniądze są w życiu najważniejsze.
Moim zdaniem ludzie dążą do do bogactwa i luksusu zapominając przy tym, jakie wartości są najważniejsze w życiu człowieka. Powinni oni zrozumieć, że pieniądze to tylko środek, który powinien ułatwić życie, a nie stać się jego celem. Uważam także, że ludzie nie powinni aż tak bardzo przejmować się czasowym brakiem pieniędzy, gdyż szczęście dają nam osoby bliskie, a nie pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *