Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Rola telewizji w życiu człowieka.

Telewizja odgrywa znaczącą rolę w ludzkiej egzystencji oraz ułatwia codzienne życie. Oprócz niezaprzeczalnych wad posiada wiele istotnych zalet. Współczesny człowiek może odnieść korzyści z oglądania telewizji. W niniejszej rozprawce postaram się udowodnić zasadność postawionej przeze mnie tezy.
Pierwszym argumentem na potwierdzenie prawdziwości mojego stwierdzenia będzie fakt, iż w dzisiejszych czasach telewizor znajduje się prawie w każdym domu. Jest on ludzkim oknem na świat. Miliony ludzi po ciężkim dnu pracy czy nauki siadają przed telewizorem by dowiedzieć się, co danego dnia wydarzyło się na świecie.
Kolejny argument wiąż się z oglądaniem przez nas programów przyrodniczych, naukowych. Kto dziś ma czas czy pieniądze na podróże czy zwiedzanie? Dzięki takim programom jak „Discovery” czy „National Geographik” możemy w mgnieniu oka przenieść się na Mount Everest czy w krainę dzikiej Afryki.
Innym argumentem opowiadającym się za korzyściami płynącymi z oglądania telewizji jest działalność dociekliwych dziennikarzy. Dzięki nim dowiadujemy się o przypadkach łamania prawa i niesprawiedliwości na świecie czy też różnorakich problemach społecznych.
Kolejnym argumentem będzie fakt, iż w wielu zakątkach świata niemal każdy człowiek nie raz siada przed telewizorem by obejrzeć interesujący film, który przyniesie mu rozrywkę, ale też skłoni do rozważań nad własnym życiem
Ostatnim przedstawionym argumentem będzie to, iż telewizja może pełnić funkcje wychowawczą i poznawczą. Dzięki programom profilaktycznym dzieci i młodzież mogą bezpośrednio dowiedzieć się o problemach uzależnień czy dorastania.
Telewizja jest nam potrzebna, gdyż dostarcza wielu wrażeń. Dzięki niej dowiadujemy się o wszystkich wydarzeniach ze świata, przez reklamy wiemy, co znajduje się na półkach sklepowych oraz oszczędzamy na biletach do kin czy teatrów, oglądając za darmo w zaciszu domowym. Media pomagają zrozumieć otaczający nas świat, rozwijają naszą wyobraźnię oraz poszerzają nasze horyzonty myślowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *