Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Rozprawka:Pieniądze szczęścia nie dają

Pieniądze są bardzo ważną częścią ludzkiego życia. Zapewniają nam stabilizację finansową, pewność dobrego życia. Dla wielu ludzi są one najważniejszym celem. Uważam jednak, że pieniądze nie dają szczęścia. W swojej pracy postaram się przedstawić argumenty, które potwierdzą słuszność wybranej przeze mnie tezy.
Pierwszym argumentem, który chcę przedstawić w swojej pracy jest to, że żadne pieniądze nie zapewnią nam zdrowia, któego nie można kupić, Podobnie jak miłości, przyjaźni, zrozumienia, uczuć ludzkich, których nie można kupić za żadne pieniądze. Kolejnym moim argumentem jest fakt, że osoby, które mają dużo pieniędzy otoczeni są fałszywymi przyjaciółmi, którzy są tylko po to by czerpać korzyści materialne. Chcę zwrócić uwagę na to, że za pieniądze nie można kupić uczuć drugiej osoby. Jeżeli brakuje niam miłości nie możemy jej kupić. Bo przecież to co najważniejsze w życiu człowieka jest bezcenne. Trzeba również pamiętać o bardzo ważnej rzeczy, mimo, że pieniądze nie przynoszą człowiekowi szczęścia, to jednak pozwalają godnie żyć. Możemy za nie kupić produkty niezbędne nam do życia. Musimy przecież coś jeść, mieć w coś się ubierać, a tego za darmo nie otrzymamy. Postaciami literackimi, które w pełni potwierdzą słuszność mojej tezy są m. in. bohater Opowieść Wigilijnej Ebenzer Scroog’e.Starzec, który miał mnóstwo pieniędzy, ale nie miał szczęścia. A także bohaterowie Kwiatu Kalafiora rodzina Borejków, która choć nie była zbyt zamożna a jednak była szczęśliwa.
Myśle, że udało mi sie udowodnić, że pieniądze nie dają człowiekowi szczęścia, Uważam, że człowiek rozsądny powinien umieć w taki sposób wykorzystać pieniądze, aby nie krzywdzić innych oraz doceniać najważniejsze wartości w ludzkim życiu-. Najlepiej moje wszystkie argumenty oddają słowa Salvadora Dall’iego: Dopóty wspaniale jest mieć pieniądze, dopóki nie zgubi się się mądrości dostrzegania rzeczy, których nie można za nie kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *