Wkuwam

Spróbuj opisać współczesny ideał urody kobiecej. Która ze znanych postaci go uosabia?

Jdeał, to wzór uznawany za najdoskonalszy w danym zakresie. Prawie każdy człowiek posiada taki wzór. Powodem tego jest fascynacja tą osobą, chęc upodobnienia się do niej. W obecnych czasach, naszymi ideałami przeważnie są ludzie znani nam z ekranów telewizorów.

Najczęściej ideałem urody kobiecej są modelki, które z pełna gracją i wdziękiem poruszają się po wybiegu. Są szczupłe, zgrabne,wysokie – poprostu doskonałe. Wiele dziewczyn i kobiet próbuje im dorównać. Poddają się drakońskim dietą, stosuja ćwiczenia poprawiające sylwetkę. Niekiedy poddają sie operacjom plastycznym, aby poprawić \”błędy\” natury. Chcą w ten sposób zrobić lepsze wrażenie na mężczyźnie, czy pracodawcy, Chcą, by koleżanki im zazdrościły ich nienagannej, wręcz idealnej figury. W ten sposób szczupła sylwetka zostaje utożsamiona z sukcesem i powodzeniem, a odchudzanie się jedynym sposobem na osiagnięcie szczęścia. Uważają, że przez swój wygląd mogą określić się mianem idealnej kobiety. Lecz czy tak jest naprawdę? Czy ideał urody kobiecej to tylko piękno zewnętrzne? Według mnnie, ważne jest również piękno wewnętrzne tej osoby. Piękne oczy, nos czy ustato nie wszystko. Mówiąc o ideale powinniśmy brać także pod uwage cechy charakteru dabej osoby. Liczy się jej stosunek do ludzi, sposób bycia. Życie kobiety idealnej powinno być pełne dobroci, miłości do innych. W szczególny sposób powinna przywiązywać wage do osób pokrzywdzonych przez los. Kobietę idealną powinna również cechowac skromność, powinna postępować z godnością. Kobieta skromna nie pragnie sławy, pieniędzy. Stara robić się to, co przynosi jej satysfakcję, a pochwały przychodzą do niej same, niezauważalne.Za przykład takiej kobiety mogłabym podać panią Jolantę Kwaśniewską lub Grażynę Torbicką. Myślę, że one mają dużo takich cech, które możemy zaliczyć do ideału.

Sądzę, żę możemy wyciągnąć wniosek, żę kobieta idealna to nie tylko kobieta urodziwa, ale również mądra i szlachetna. Lecz w dzisiejszch czasach, trudno spotkać taką kobietę. W tysiącach pism dla pań namawia się ich na kolejne diety, operacje plastyczne. Tylko po co?? Oczywiście , żeby podobać się innym, wzbudzać w nich zazdrość. Tylko czy jest w tym jakiś sens? Czy nie lepiej zaakceptować samego siebie i zbytnio nie ulegać tym ideałom?