Wkuwam

Światu potrzebni są… (idealiści, realiści, a może ktoś iny?) – uzasadnij opinię

Świat obecnie nie jest najpiękniejszy. Każdy człowiek chciałby żyć w lepszym świecie. Moim zdaniem do lepszego świata potrzebni są idealiści.

Współcześni ludzie martwią się tylko swoimi problemami, boją się podjąć trudnych zadań – wybierają prostą drogę. Uważam że z tego powodu życie staje się coraz gorsze, jest pełno narkotyków, pijącej młodzieży i nigdy nie wiadomo, czy za rogiem nie czyha zbir. Coraz miej osób pomaga sobie nawzajem, coraz więcej jest zawistnych i tylko czekających na ludzki błąd, lecz w pewnym stopniu można temu zaradzić.

Wzorem dla ludzi mogą być bohaterowie „Kamieni na szaniec” A. Kamińskiego.
Ci ludzie mimo młodego wieku postawili przed sobą ryzykowny i trudny do zrealizowania cel – uratować Polskę. Niestety oddali za to swe życie.
Mimo wszystko wiara im pomogła i mieli duże znaczenie w walce o wolną Polskę.

W obecnych czasach takich ludzi można policzyć na palcach jednej ręki i jest to bardzo smutne. Jednak istnieją jeszcze ludzie, którzy są bezinteresowni i pomagają innym. Jednym z nich jest Jurek Owsiak – założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Akcja ta ma na celu zbieranie pieniędzy na sprzęt dla szpitala i dla ratowania życia nie tylko noworodków.
W trakcie trwania kampanii głośno jest o niej w całej Polsce, ostatnio nawet na świecie! Zbierane są ogromne sumy pieniędzy od ludzi dobrego serca i pomoc jest wielka. Wszystko to za sprawą jednego człowieka który wcale nie miał dobrych wyników w szkole, jest zwykłym człowiekiem jak każdy z nas, miał marzenia, dążył do ich realizacji i to spełniło się – teraz pomoc od niego otrzymują tysiące ludzi.

Myślę, że wystarczająco uzasadniłam swoje zdanie na temat „Kto jest potrzebny światu”.
Swiat z idealistami – to lepszy świat.