Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

„Szaleństwo Majki Skowron”

Książką, którą wybrałam jako moją lekturę uzupełniającą, jest ?Szaleństwo Majki Skowron? Aleksandra Minkowskiego.

Pisarz ten jest współczesnym prozaikiem, reportażystą i scenarzystą filmowym. W 1976r. dostał zespołową nagrodę państwową II stopnia za serial ?Dyrektorzy?.

Jest to pasjonująca powieść o potrzebie ideałów, młodzieńczym buncie i konflikcie pokoleń. Tytułowa bohaterka Majka (Lidia Skowron) mocno wierzy w swojego ojca. Tymczasem on, nieustraszony himalaista i bohater, boi się ryzyka zawodowego. Kradnie pomysł swojego przyjaciela na produkcję jednostki R-24. Chodź jego przyjaciel Radziej przebacza mu, to zbuntowana Majka nie może pogodzić się z tchórzostwem ojca, dlatego ucieka z domu. Podobny bunt przeżywa Hipolit – syn komendanta miejscowej milicji , którego ojciec nazywa Arielem, gdyż jest miłośnikiem Szekspira. – chłopak nie akceptuje związku swego ojca z miejscową lekarką. Konflikt Ariela z ojcem pogłębia się, gdy ten wszczyna śledztwo przeciwko szefowi spółdzielni , którego niesłusznie podejrzewa się o zabranie łapówki. Majka i Ariel poznają się przypadkowo. Po pewnym czasie wszystko się wyjaśnia. Ojciec Ariela rozwiązuje sprawę Liwicza, który okazuje się niewinny, a ojciec Majki przeprasza ją. Te i inne, podobne sytuacje rodzinne zbliżają do siebie Majkę i Ariela.

Myślę, że książka ta powinna spodobać się wszystkim nastolatkom, ponieważ mówi nie tylko o konfliktach, ale także pierwszej miłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *