Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Telenowela – oglądać czy nie?

W polskiej telewizji prawie na wszystkich kanałach można obejrzeć telenowele. Są ich tysiące, a może nawet miliony. Brazylijskiej, argentyńskie, amerykańskie, polskie…Wydaje mi się, że nie ma takiej osoby na świecie, która by ani razu nie zobaczyła, choć jednego odcinka od początku do końca. Niektórzy z nas uważają, że telenowela jest rozrywką dla ludzi o małych umysłach. Czy tak jest naprawdę?Zastanowię się, czy warto je oglądać, czy lepiej wyłączać telewizor w momencie, gdyż pojawią sie na wizji.
W wielu krajach krąży taki stereotyp telenoweli: Antonio kocha Marię, Maria kocha Armanda, Armando kocha Virginię, Virginia kocha Armanda , ale nie moze z nim być, bo jest siostrą Marii i nie chce jej ranić, więc sama cierpi. I tak dalej i tak dalej. Tak wyobrażamy sobie telenowele. Minusem niektórych z nich jest fakt, że różnią sie od siebie tylko tytułami. Postrzegamy seriale jako pożywka dla ludzi, którzy nie mają własnych problemów, ale każdy przyzna mi rację, że lepiej pglądać problemy innych niż mieć je samemu. Jednak one wszystkie są złodziejami czasu, czasu, który można by wykorzystać, robiąc, co innego, bardziej pożytecznego. Są i tacy maniacy. którzy potrafią siedzieć przed telewizorem dniami i nocami, oglądając mydlane opery. Tacy ludzie wierzą w wykreowany świat, w problemy ludzi z ekranu, przezywają ich wzloty i upadki, czasami nawet stawiają ich sobie za wzór do naśladowania. Takie postrzeganie seriali i tego, co sie w nich dzieje, jest głupotą, lecz nie twierdzę, ze osoby oglądające seriale są mniej inteligentni od tych, którzy ich nie oglądają.
W tym momencie przechodzę do następnej części tezy, tej, która mówi TAK. Zadając sobie pytanie oglądać czy nie?. wielu dochodzi do wniosku, że warto oglądać. Taka rozrywka, jaką są telenowele, nikomu nie szkodzi. Oglądając je, nie robimy nikomu krzywdy, pod warunkiem, że potrafimy zejść z powrotem na ziemię. Dzięki mydlanym operom możemy choc na godzinę oderwać sie od ponurej rzeczywistości. Widząc perypetie innych ludzi, zastanawiamy sie nad swoim życiem, czasem zmieniamy je na lepsze. Oglądając zamożnych ludzi myśliwy, dlaczego my nie mamy tyle pieniędzy, dóbr materialnych. Walczymy, by nieć to, co oni. Lecz, gdy oglądamy biednych ludzi, dziękujemy za to, co mamy. Seriale uczą nas szanować swoje życie. Pomagają nam też haj, np. poradzić sobie czy to z małymi naprawami, czy jak usunąć plamę z bluzki, bo w końcu opowiadają o ludziach takich jak my.
Reasumując powyższe argumenty, dochodzę do wniosku, że warto oglądać telenowele, lecz tak by nie pochłonęły one całego naszego czasu. Nie wolno również żyć życiem osób z ekranu i wierzyć w wymyślony świat, ponieważ szkodzi to nie tylko nam, ale i naszemu otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *