Wkuwam

Twórczośc Jana Kochanowskiego jest realizacją maksymy Terencjusza Szczęście kołem bieg swój toczy

Uważam, że twórczość Jana Kochanowskiego z Czarnolasu jest realizacją maksymy Terencjusza ,, Szczęście kołem bieg swój toczy .
Po zapoznaniu się z różnymi utworami Jana Kochanowskiego uświadomiłam sobie, że w życiu najważniejsze jest szczęście, chociaż nie zawsze go mamy, gdyż los zmiennym bywa.
Swoją opinię chciałabym poprzeć przykładami z fraszek Jana Kochanowskiego.
Rozpoczne od omówienia cytatu: ,, Nie ma na świecie żadnej pewnej rzeczy… . Nigdy nie możemy być pewni co sie wydarzy za pare dni czy miesięcy. Los bywa zmienny.
Przedstawię kolejny przykład z jedej z fraszek: ,, Próżno tu człowiek ma co mieć na pieczy. Zacność, urodę, moc, pieniądze, sława, Wszytsko to minie jako polna trawa. Nie ma sensu starać się o wszystkie rzeczy jakie autor umieścił w swojej fraszce, ponieważ wszytsko z upływem czasu minie, nie możemy wiecznie wszytskiego mieć.
Na zakończenie przytocze cytat z kolejnej fraszki: ,,Pieśni,tańce i biesiady Schadzają się do nich rady. W życiu nie śa najważniejsze wszelkie rozrywki, lecz szczęście bliskich, zdrowie. Chociaż są ludzie, dla których nie liczy się nic innego oprócz zabawy, w trudnych chwilach potrafią się zachować dorośle.
Podsumowując swoje rozważanie, mogę stwierdzić, że ,szczęście kołem bieg swój toczy”. Można śmiało wyciągnąć wniosek, że szczęście bywa zmeinne i różnie w zyciu bywa.