Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Typ bohatera w Syzyfowych pracach.

Udowodnij, że w Syzyfowych pracach występuje bohater zbiorowy

Uważam, że w książce Stefana Żeromskiego pt. Syzyfowe prace występuje bohater zbiorowy.

Pierwszy argument, który mogę przedstawić jest taki, że w książce pojawia się dużo postaci i główna postać literacka Marcin Borowicz nie jest najważniejsza. W Syzyfowych pracach jest bardzo dużo miejsca poświęconego na przedstawianie przeżyć bohaterów. Jest także opisane jak Marcin poznaje nowych kolegów.

Drugi argument mówi o tym, że celem książki jest opisanie rusyfikacji młodzieży polskiej. Stwierdzam, iż Stefan Żeromski w Syzyfowych pracach chciał pokazać przyszłym pokoleniom, jak żyło sie w czasach, kiedy Rosjanie zmuszali młodzież polską do czytania, pisania, śpiewania,a nawet myślenia po rosyjsku.Dzięki temu występuje bohater zbiorowy, ponieważ autor książki chciał pokazać młodzież polską i ich przeżycia w tamtych czasach.

Trzecim argumentem jest to, że w powieści wszystkie rozdziały możemy podzielić na osobne tematy, ponieważ każdy dział dotyczy całkiem innego wydarzenia, czyli autor nie skupiał się na jednej rzeczy.

Mam nadzieję, że tymi argumentami spróbuję was przekonać, że w książce Stefana Żeromskiego pt.Syzyfowe prace występuje bohater zbiorowy.Uważam, że te argumenty są dobre, żeby przekonać innych do takiego samego zdania, jakie mam ja, albo chociaż do podobnego zdania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *