Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Udowodnij, że najważniejszą wartością w życiu jest zdrowie.

Zdrowie jest bardzo ważne w naszym życiu. Bez niego w ogóle by nas tu nie było.

Wiele razy byłam świadkiem czyichś narodzin. Domyślam się jakie to szczęście mieć zdrowe dziecko. Rodzice takiego malucha są rozpromienieni szczęściem. Cieszą się, że stworzą prawdziwą, „silna” rodzinę.

Czasami takie pozytywne myślenie zostaje „zachwiane” poprzez czyjąś chorobę. Czy jest to dziecko, czy rodzic, nie jest to ważne.
Często dzieje się tak, że ludzie trącą zdrowy rozsądek, cały optymizm „legnie w gruzach”, cała nadzieja umiera. Większość ludzi zamiast walczyć i stawić czoła nieszczęściu, zamyka się w sobie i próbuje odilozowac się od świata. Myślą, że są ludźmi gorszymi od innych, mimo iż wszyscy wiedzą, że tak nie jest.
Najgorsze jest to, że nie chcą się przyznać do swojej choroby(ukrywając ja nawet przed najbliższymi), obawiając się pogardy i odrzucenia.

TACY LUDZIE NIE MAJĄ RACJI!!!!!
Mylą się, myśląc, że inni będą się z nich wyśmiewać i nie zechcą im pomóc. W walce o zdrowie trzeba czasami „popuścić wodze godności” i dać sobie pomóc. W naszym ogólnie złym świecie są jeszcze ludzie o dobrych sercach, którzy podadzą pomocna dłoń. Coraz częściej jesteśmy tego świadkami.

Owszem są ludzie egoistyczni i wredni, ale to jest po prostu ludzkie. Jedni bardziej okazują swoja złość, a inni mniej-to jest w każdym z nas.
O zdrowie trzeba walczyć, stawiać czoło przeszkodom, jakie postawi przed nami los. Kiedy jesteśmy zdrowi, chce nam się skakać, śmiać, bawić-po prostu żyć. Jesteśmy wtedy szczęśliwi. Ale kiedy jesteśmy chorzy i nic ani nikt nie jest w stanie nam pomóc, nie załamujmy się. Zawsze trzeba mieć chociaż okruszek nadziei, bo warto! Sami o tym nie wiemy, ale siedzi w nas taki człowieczek, który w znany tylko dla siebie sposób, podsyca wiarę w nas i nawet jeśli myślimy, że nie warto już żyć, to miejmy tą świadomość, że zawsze znajdzie się ktoś dla kogo jesteśmy najcenniejszym skarbem. Pamiętajmy o tym!!!!!!!!!!

Dbajmy o zdrowie, bo zawsze jest ktoś dla kogo warto żyć!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *