Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Ula Zalewska.

Ula Zalewska, to cicha i miła dziewczynka. Ma wiele przyjaciół, przyjaciół tym Pestkę. Należy do paczki z wyspy. Mieszka w Warszawie wraz ze swoimi kochanymi ciotkami , które ją wychowały. Przez czas wakacji Ula mieszka u swojego ojca , który z zawodu jest lekarzem. Jej matka nie żyje .Ma około 13 lat i chodzi do tej samej szkoły co Pestka .

Posiada smukłą sylwetkę , często ubiera się w swoją granatową sukienkę . Ma wyjątkowo ładne oczy i włosy , jest zgrabna , lecz o wiele od niej ładniejsza jest jej przyjaciółka Pestka.

Ula przeżyła dużo jak na swój młody wiek , przez co stała się poważniejsza niż jej rówieśnicy. Zawsze jest cicha i spokojna . Często przyznaje racje pestce , lecz w sobie ma swoje zupełnie odmienne zdanie. Zamknięta w sobie – Ula tak jest często określana i wszakże to jest prawda . Uwielbia zwierzęta o czym świadczą dobre stosunki z Dunajem . Jest bardzo dojrzała emocjonalnie , zniosła już tyle i co nieco wie już o życiu . W sobie miała dużą ochotę zwierzyć się swojej przyjaciółce , lecz tego nie robiła bo obawiała się , że ona niezrozumień krzywdy jaką jej wyrządził ojciec. Gdy wyświadczała komuś przysługę nie chciała nic w zamian.
Była zawsze za pestką i chwaliła ją żeby było jej przyjemnie . Ula bardzo dobrze rozumiała trudną sytuację Zenka , przecież była w podobnej . Jej przyjaźń jest szczera , choć czasami Ula niekiedy zazdrości swojej przyjaciółce ,że wszyscy ją chwalą . Dla Zenka uzbierała 50 złotych , co w tamtych czasach nie było małą sumą. Pieniądze te uzbierała swoją ciężką i mozolną pracą, a wszystko to żeby ulżyć chłopcu , który prawie nie wracał na nią uwagi. Samodzielna jest także . Lubi spełniać dobre uczynki , dla wszystkich prócz swojego ojca . Zawsze pracę której się podejmowała doprowadzała do końca i jeszcze z dobrym rezultatem końcowym. Nie zabrakło też jej subtelności i wrażliwości na cierpienie i zło.

Chłopcom się podobała , szczególnie Zenkowi co wzbudzało w pestce zazdrość . Dla nikogo ze swojej paczki nie była niemiła lub nieuprzejma . Ula była postrzegana za szczęśliwą , choć tak wcale nie było ; miała ogromny żal do swojego ojca , że zostawił jej matkę i ożenił się z inna kobieta.

Dla mnie Ula jest osobą godna do podziwu . Przez całe życie marzyła o ojcu i prawdziwym domu rodzinnym , którego i tak nie miała . Nie narzekała na swoje życie zbytnio . Przeszła tak dużo . Podziwiam ja za to , że się nie załamała . Urszula Zalewska mogła by zostać moją przyjaciółką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *