Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna. Edukacyjna – szkolna baza wiedzy

Największa baza wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce. Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Uzasadnij, że dzisiaj nie łatwo być dorastającym nastolatkiem. Wykorzystaj przykłady z literatury i filmu, a także z życia codziennego.

W dzisiejszym świecie nie jest łatwo być dorastającym nastolatkiem. Postaram si to udowodnić. Jednym z przykładów jest książka Barbary Rosiek, pt. ”Pamiętnik Narkomanki”, która opisuje prawdziwe przeżycia samej autorki, która przeszła prze piekło uzależnienia. Postać Basi pokazuje jak bardzo słaby staje się człowiek uzależniony i jak łatwo popaść nastolatką w nałóg. Książka porusza wiele problemów jakie dotykają współczesną młodzież, m.in.brak akceptacji ze strony otoczenia, samotność i w końcu problem wszechobecny-narkotyki. Przykładem z życia codziennego może być terror w szkole. Często zdarza się tak, że znajdują się osoby które chcą dominować nad innymi-słabszymi kolegami ze szkoły. Zazwyczaj pokrzywdzonymi są młodsi i słabsi uczniowie, którzy nie potrafią, boją się sprzeciwić i ulegają. Często są oni zmuszani do płacenia haraczu, są wyśmiewani i poniżani. Chcąc być zaakceptowanym zaczynają palić, pić alkohol, a nawet w skrajnych przypadkach próbują odebrać sobie życie. Kolejnym dowodem na to jak trudno dorastać w dzisiejszym świecie może być film pt. ”Szkoła Uczuć”-który opisuje prawdziwą miłość dwojga ludzi, którzy właśnie wchodzą w dorosłość. Pochodzą oni z zupełnie innych środowisk. Chłopak był lekkomyślny, cieszył się popularnością wśród dziewczyn, liczyło się dla niego tylko zdanie i towarzystwo znajomych. Nagle w jego życiu pojawia się skromna, pobożna dziewczyna, która wbrew innym nie zabiega o niego. Jednak mimo tych różnic zakochują się w sobie. Na drodze tej miłości staje problem ciężkiej nieuleczalnej choroby dziewczyny. Pomimo młodego wieku, muszą sprostać tak trudnej próbie ich miłości. Poprzez problem pokazany w filmie, widzimy z jakimi nieraz również poważnymi problemami muszą się borykać młodzi ludzie. Uważam, że przekonałam, jak trudno dorastać w dzisiejszych czasach i jakie problemy mogą nas spotkać.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x