Wkuwam

Wakacje – zysk czy strata II

Wakacje – strata czy zysk? Nad tym pytaniem zastanawia się zapewne większość młodzieży, jednakże często nie umiemy sobie do końca na nie odpowiedzieć. Postanowiłam przedstawić moje argumenty, które potwierdzają, iż wakacje to dla nas zysk.

Swoje rozważania zacznę od czasów kiedy byłam jeszcze w podstawówce. Wtedy z radością chodziłam do szkoły. A wakacje?! Były smutnymi chwilami, które oddzielały mnie od reszty przyjaciół z klasy. Jednak gdy zaczęłam chodzić do gimnazjum wszystko nagle się zmieniło. Otóż zaczęłam mieć więcej pracy i obowiązków. Prawie codziennie myślałam o wakacjach i czekałam na nie ze zniecierpliwieniem. I tak jest do teraz! A dlaczego?!

Po pierwsze wakacje są dla mnie czasem wolnym od nauki i obowiązków szkolnych nie muszę się martwić czy odrobiłam pracę domową i nauczyłam się na wszystkie klasówki. Po drugie co roku w wakacje wyjeżdżam nad morze. Przede wszystkim poznaje nowe miejsca. Następną sprawą jest nawiązywanie kontaktów z ciekawymi ludźmi. Mając dużo wolnego czasu urządzam sobie wycieczki rowerowe lub wychodzę gdzieś ze znajomymi, którzy nieraz przyprowadzają swoich wakacyjnych gości. Wtedy także poznaje nowych ludzi. Rozmawiamy o wspólnych zainteresowaniach oraz robimy rzeczy, na które nie mamy czasu w okresie szkolnym. Wracając do szkoły we wrześniu mam o czym opowiadać swoim kolegom i koleżankom. Zwróćmy uwagę na jeszcze jeden fakt. Podczas wakacji mogę rozwijać swoje zainteresowania i zdolności. Mimo, że często nie mają one nic wspólnego z tematami mogącymi przydać mi się w szkole to bardzo wzbogacają moją osobowość. Ostatnim z argumentów potwierdzających tezę, iż wakacje to zysk jest sprawa snu. W czasie szkolnym przeważnie bardzo późno kładę się spać z powodu nadmiaru obowiązków, a kiedy rano przychodzi do wstawania, mam z tym straszne problemy. W czasie lekcji mój umysł jest przeciążony i zmęczony. A w wakacje?! Mogę kłaść się późno w nocy i w dzień spać do woli. Poza tym budząc się jestem wesoła, pełna optymizmu, a moje ciało jest wypoczęte. Gdy po wakacjach zaczyna się szkoła, łatwiej przyswajam sobie wszystkie wiadomości i nauka sprawia mi radość. Wszystko co robię idzie mi łatwo i bezstresowo.

Jak wynika z zaprezentowanych przeze mnie argumentów wszystko wskazuje na to iż wakacje są dla nas zyskiem i każde chwile spędzone podczas nich dowartościowują nas i mobilizują do dalszej pracy umysłowej.