Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Wpływ internetu na człowieka. Pozytywny czy negatywny.

„Wpływ internetu na człowieka. Pozytywny czy negatywny.’’
Każdy z nas na co dzień korzysta z internetu. Wiele ludzi uważa, że ciężyko było by nam żyć bez niego. Związku z tym nasuwa mi się oto takie pytanie czy internet pływa na nas korzystnie czy też nie? Spróbuje głębiej się zastanowić nad tym zagadnieniem.
Zacznę od tego, że dzięki internetowi mami dostęp do wielu wiadomości z kraju i świata, więc możemy znać na bieżąco wszystkie newsy. Ponadto w internecie znajduje się mnóstwo portali edukacyjnych, które pomagają nam w znalezieniu informacji potrzebnych do odrabiania lekcji. Dzięki tym stronom możemy również rozwijać swoje zainteresowania. Z kolej przejdę do tego, że w internecie możemy słuchać muzyki, oglądać wiele filmów, poznawać nowych ludzi co prowadzi do tego nie miło spędzamy czas i się nie nudzimy.
Jednak internet nie ma samy zalet, niestety są również wady. Po pierwsze w sieci można natrafić na pornografię i wulgaryzmy co prowadzi do demoralizacji młodzieży. Po drugie spędzając cały wolny czas na komputerze dzieci coraz częściej się uzależniają. Kolejny argument to, że młodzi ludzie coraz rzadziej wychodzą na dwór, nie spędzają czasu ze swoimi przyjaciółmi oraz przestają się uczyć i czytać książki.
Dotychczasowe rozważania pozwalają wyciągną mi taki oto wniosek, że internet działa na ludzi pozytywnie i negatywnie, najważniejsze jest to aby umieć rozsądnie i z umiarem z niego korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *