Wkuwam

Wygląd Ani Shirley

Wśród wielu bohaterów literackich, jakich poznałam, jednym z moich ulubionych jest Ania Shirley, która jest główną bohaterką powieści Ania z Zielonego Wzgórza, autorstwa Lucy Maud Montgomery.

Dziewczynkę poznajemy w wieku jedenastu lat. Towarzyszymy jej przygodom przez pięć lat, ponieważ lektura kończy się, kiedy Ania ma szesnaście lat. Bohaterka urodziła się w Nowej Szkocji. Była córką Berty i Waltera Shirley. Niestety rodzice zmarli jej, gdy miała zaledwie trzy miesiące.

Ania w wieku jedenastu lat była bardzo drobną dziewczynką. Miała bladą cerę obsypaną dużą ilością piegów. Miała duże szaro-zielone oczy i bardzo wyróżniające się rude włosy. Niektórzy twierdzili, że ma bardzo ładny, zgrabny nos. Miała lekko spiczasty podbródek. Ubierała się w niemodne i dość skromne sukienki. W wieku szesnastu lat bohaterka wyglądała zupełnie inaczej. Włosy miała o kasztanowym odcieniu. Oczy, nos i usta pozostały tak samo ładne. Była smutną dziewczyną o smukłej sylwetce. Na twarzy nie miała już zbyt wielu piegów, a te, które zostały były mniej widoczne. Ania ubierała się modnie i gustownie.