Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Wytłumacz słowa: Miłość nie jedno ma imię.

Udostępnij

Każdy człowiek potrzebuje ciepła, bliskości, czułości i zrozumienia, aby<naprawdę>, w pełni żyć. MUsimy kochać i być kochanym przez innych. BEz miłości człowiek czuje się osamotniony i niedowartościowany. Izoluje się od świata i ludzi. Staje się egoistą, a zarazem snobem. Taki człowieknie rozumie innych ludzi, nie jest tolerancyjny, nie umie się poświęcać i dawać. Czy chcielibyśmy tacy być?
Myśle, że odpowiedz jest jednoznaczna. Dlatego każdy potrzebuje miłościi nie powinien się przed nią bronić. Są jednak różne jej rodzaje. Jednym z nich jest miłość rodzicielska-rodziców do dzieckai dziecka do rodziców. Jest to najważniejszy rodzaj miłości w początkowym okresie życia każdego człowieka. Istnieje również miłość braterska: miłość siostry do btara i na odwrót. KOlejnym rodzajem miłości jest chyba ta najbardziej powszechna miłość małżeńska: kobiety do mężczyzny czy mężczyzny do kobiety itd. MIłośc jest różna i w różny sposób się objawia. Każdy w inny sposób ją okazuje, udawadniai odbiera. Jeden kupuje kwiaty jako symbol swych szczerych uczuć i oddania, drugi natomiast kupuje kwiaty,a w między czasie okłamuje, drwi, rani.
MIłość z jednej strony może być głęboka, prawdziwa, czysta, szczera. Z drugiej zakłamana, egoistyczna, obłudna. Ta miłość przynosi ból, łzy, cierpienie, z czasem nienawiść. MOże być także szalona, płomienna, gorąca. Przeżywamy wtedy najwspanialsze chwile życia. BYwa też miłośc ślepa, bezgraniczna czy zaborcza. A także nieszcześliwa, nieodwzajemniona, tragiczna. !
Do tej pory pisałam o miłości między ludźmi. Teraz chcę napisać o innym rodzaju miłości. Mam na myśli miłość do Boga. Siostry zakonne i kapłani kochaja i uwielbiają go tak mocno, bezgranicznie że w imię tego decydują się służyć mu do końca swych dni, zyjąc w celibacie.
Jeszcze jednym rodzajem miłości jest miłość do dóbr materialnych. Niektórzy ludzie tracą poczucie tego co naprawdę ważne. LIczą się dla nich tylko pieniądze.
MIłośc zależna jest od charakteru człowieka i sytuacji!


Udostępnij

Wyślij SMS o treści ODBLOKUJ.PDF pod numer 92505

Wpisz otrzymany kod :

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x