Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Zaskoczeni – streszczenie rozdziału z książki Ten obcy.

Pewnego razu przyjaciele wyruszyli na wyspę, nie zastając na niej Zenka. Byli zdziwieni. Wszyscy rozważali ewentualne przyczyny nieobecności chłopaka i obawiali się zemsty Wiktora, który bił się z Zenkiem
Po dłuższej chwili postanowili wyruszyć do sklepu przy szosie z nadzieją, ze po drodze znajda kolegę. Zeszli w dół szosy, nagle usłyszeli szelest. Z żywopłotu wyszedł Zenek, który trzymał jabłka. Okazało się że ukradł je z sadu. Julek bardzo chciał jabłko i w końcu je dostał. Poszli dalej. Kiedy doszli do sklepu, Julek poszedł kupić oranżadę. Podzielił się nią na pół z Marianem. Później siedząc na ławeczce przed sklepem zobaczyli nadjeżdżający wóz konny z dzieckiem a zaraz potem głośny ciągnik. Koń przestraszył się hałasu i się spłoszył. Pędził na dół wraz z dzieckiem. Zenek ez namysłu wyruszył za powozem choć z naprzeciwka jechało auto. Zenek wskoczył do wozu i spowolnił konia szybko skręcając w prawo.
Po chwili matka była przy wozie, wzięła dziecko i podziękowała Zenkowi. Wszyscy byli zachwyceni wyczynem chłopaka. Chcieli go podać do gazety lecz on się nie zgodził. I wrócili na wyspę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *