Wypracowania, konspekty, streszczenia i pomoc szkolna.

Ponad 100 tysięcy materiałów dla szkoły podstawowej, średniej oraz z zakresu studiów.

Zemsta – Bohaterowie

BOHATEROWIE :
1.Maciej Raptusiewicz ( Cześnik) – Jest to stryj Klary, którą wychowuje. To właśnie do niej należy zamek. Cześnik sam nie jest zamożny, lecz za takiego się podaje.Pochodzi z dość starej i szlacheckiej rodziny. Nie jest on wykształcony, a jego ulubione powiedzonko to ,,Mocium panie”. Raptuszewicz nie był przykładem zdrowia. Jego nazwisko w pewnym sensie odzwierciedla jego zachowanie. Zazwyczaj był on skory do kłótni i bójek. Miał on też duże poczucie humoru. Słowa mężczyzny „Wszak gdy wstąpił w progi moje, włos mu z głowy spaść nie może” świadczą o tym, że był on bardzo gościnny. Cześnik był dość nieśmiały w stosunku do kobiet, dlatego to Papkin musiał załatwić za niego sprawę z Postoliną.

2.Rejent Milczek – W przeciwieństwie do Raptusiewicza był on cichy i spokojny, a przynajmniej na takiego wyglada. Jest on wdowcem, a do tego bogatym. Wychowuje swego syna Wacława. Jest dość szczupły, a także niski. Nie działa radykalnie, woli najpierw przemysleć sprawe niż od razu atakować . Mężczyzna także ma swoje ulubione powiedzonko : Niech się dziej wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba. Jest skryty w sobie i opanowany. Lubi intrygi,a wskazuje na to przykładowo to, że chce ożenić Wacława z kobietą, której on wcale nie kocha. Tylko po to by zrobić na złość Cześnikowi. Rejant jest pamiętliwy gdyż pamięta prawie wszystkie kłótnie z sąsiadem. Ma on duży majatek, a i tak robi absolutnie wszystko aby był większy. Jest poprostu pazerny.

3.Józef Papkin – Ubierał się zazwyczaj w krótkie spodnie, okrągłe buty oraz tupet. Ze sobą nosił także kilka pistoletów i szabli. Był on szczupłym mężczyzną średniego wzrostu oraz z podkręconym wąsikiem. Był on wielkim gadułom, czasem mówił tak szybko, że nie zdawał sobie sprawy co powiedział. Bardzo lubił wino i kochaj jeść. Częśto zmyślał i koloryzował historie gdzie był i co robił. Choć na pierwszy rzut oka tego nie widać jest to człowiek inteligentny. Bardzo podobału się mu Klara. Był również strachliwy i tchórzliwy co świadczy o tym, że przy murze bał się walczyć.

4.Wacław Milczek – Był synem Rejanta. Zakochał się w Klarze wiedząc, że jego ojciej będzie z tego powodu wściekły spotykał się z nią w tajemnicy. Wykształcenie zdobył w Warszawie. Gdy ojciec kazał mu ożenić się z Postoliną nie zgodził się gdyż kochał Klare i do samego końca miał nadzieje, że będą razem. Kochankowie dopieli swego i pogodzili obie rodziny.

5.Klara Raptusiewiczówna – Była bardzo łoda, miała bardzo duży majątek. Była bardzo ładna i iteligentna. Nie przyjeła oświadczyn ze strony Papkina, gdyż zakochała się w Wacławie. Jest bardzo miła i dobroduszna, a świadczy o tym to, że postanowiła zapłacić sto tysięcy Postolinie choć zrobić to miał Rejant.

6.Hanna Czepiersińska (Podstolina) – Jest ona krewną Klary. Miała trzech mężów, a teraz jest wdową. Z początku miała zamiar wyjść za Cześnika , lecz gdy Rejant zaproponował jej ślub z jej synem Wacławem zgodziła się. Jest ona materialistką i myśli tylko i wyłącznie o sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *